reklama

Sharp opět ukáže, jak se mají dělat bezrámečkové mobily

Sharp opět ukáže, jak se mají dělat bezrámečkové mobily
2017-07-02T07:15:35+01:00
• 2. 7. 2017

Současným trendem top modelů jsou minimální rámečky kolem displeje. Dalo by se říci, že vše odstartovala společnost Xiaomi s modelem Mi Mix, ale dlouho před tím zde byly smartphony Sharp. Ty nabízely jako první minimální rámečky kolem displeje. Ač se jedná o zajímavý trend, většina mobilů má minimálně jednu stranu mobilu větší. Tam se zpravidla ukrývá kamera, čtečka, případně jiná elektronika.

 

Sharp Aquos Crystal (rok 2014) a Sharp Aquos Xx (rok 2015)

Sharp chce během dvou týdnů uvést dva smartphony, které budou mít minimální rámečky ze všech stran displeje. Nebude zde prostor ani pro kamerku, proto se asi dočkáme stejného konceptu jako u Essential Phone.

Údajná podoba

V tuto chvíli známe kódová označení novinek – Sharp FS8016 a FS8010. Nebude se jednat o top modely, nabídnou specifikace střední třídy. Jeden bude vybaven Snapdragonem 660 a druhý Snapdragonem 630. Rychlejší varianta bude mít 6 GB RAM, slabší pak 4 GB.

Oba nabídnou 64GB úložiště. Dle spekulací budou displeje stejné – 5,5 palců s rozlišením 2048 x 1080 pixelů. Na zadních stranách budou dva foťáky, každý s 12 MPx. Přední strana bude osazena 8MPx kamerkou. K představení by mělo dojít 17. července.

Sharp byl už jednou první v tomto segmentu a opět by se mohl dostat na výslunní. Bohužel předchozí modely nebyly globálně dostupné a nelze počítat s masivním rozšířením chystaných smartphonů.

Zdroj: gizchina.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim