reklama

LeEco má zmrazené bankovní účty

LeEco má zmrazené bankovní účty
2017-07-13T09:00:41+02:00
• 13. 7. 2017

Velkolepé plány společnosti LeEco se pomalu začínají doslova hroutit jako domeček z karet. Čínský výrobce před čtrnácti lety vstupoval na trh ve Spojených státech s pořádnou dávkou optimismu, kde chtěl svými výrobky podkopat místní konkurenci. Dnes je téměř jasné, že zmiňovaná dávka byla podpořena vypůjčenými penězi ve výrazné míře a finanční prostředky nejsou věřitelům vráceny ani v dnešní době.

Nejnovější finanční krize firmy LeEco táhnoucí se od zapůjčení 6 miliard dolarů, které mimo jiné byly použity na financování rozšíření působnosti v USA, má smutné pokračování. Zakladatel Jia Yueting prozradil, že došlo k několika chybám při rozdělování těchto financí. Soud v Šanghaji nařídil zmrazit 182 milionů dolarů na účtech Yuetinga, jeho manželky a třech dalších pobočkách společnosti.

Důvodem jsou nezaplacené splátky půjček a ty LeEco splácí pouze ze všech získaných peněz z podnikání. Samotný tiskový mluvčí potvrdil soudní rozhodnutí s tím, že hodlá i nadále spolupracovat s China Merchants Bank při plnění pohledávek. Prozatím LeEco stihlo prodat hlavní sídlo v USA, propustit až 80 % zaměstnanců a zaevidovala rekordně nízké příjmy z prodejů. I přesto hodlají za pomoci obchodních partnerů setrvat na trhu ve Spojených státech.

Zdroj: nytimes.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá více než 10 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat