reklama

Google Allo – webový klient přijde během několika týdnů aktualizováno

Google Allo – webový klient přijde během několika týdnů [aktualizováno]
2017-07-09T08:20:27+01:00
• 9. 7. 2017

Aktualizováno 9. 7.

Google již jednou ukázal, že se pracuje na webovém klientu pro komunikační službu Allo. Dle původních informací měl být uveden v prvním pololetí tohoto roku, ale stále zde není. Nyní se vyjádřil Amit Fulay, který má na starost Allo a Duo, že by se klient měl objevit v horizontu několika týdnů.

Klient pro počítače je podstatnou součástí každé komunikační služby. I proto Allo nebylo kladně přijato, jelikož je omezeno v podstatě jen na jedno zařízení – na mobil. Snad s příchodem se dostane větší pozornosti této službě.

Google začíná s „integrací“ Duo do Allo

Původní článek 14. 4.

V únoru se objevily informace, že se nyní pracuje na webovém klientu pro komunikační nástroj Allo od Googlu. Prozatím Allo nabízí jen asistenta, který není dostupný v češtině. Celkově se tak jedná o poměrně chudší komunikační nástroj, který si zatím nenašel cestu k uživatelům, zejména kvůli absenci klíčových funkcí.

Aktuální známá podoba webové verze Allo

Jednou z nich je samozřejmě webový klient, ale za poslední dva měsíce jsme nedostali jakékoliv informace, které by aspoň nasvědčovaly k tomu, kdy se dočkáme webové verze. Zatím se tedy musíme spokojit s dalšími náznaky fungování. Jelikož Allo nepoužívá Google účet pro přihlášení, musel Google přijít s jiným způsobem párování s webovým klientem.

V tuto chvíli se tak dozvídáme, že se budeme moci přihlásit na webu pomocí QR kódu nebo běžného kódu, jak se ukazuje na snímcích výše. V podstatě se jedná o podobný systém, který využívá komunikační nástroj WhatsApp.

Pravděpodobně se nejedná o finální podobu. Uvítali bychom modernější způsob přihlášení, například na základě rozeznání polohy atd.

Zdroje: 9to5google.com, androidpolice.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim