Youtube v ČR – nejpopulárnější video platforma v číslech

Youtube v ČR – nejpopulárnější video platforma v číslech
2019-04-15T13:14:45+02:00
• 25. 6. 2017

YouTube dlouhodobě patří mezi nejpopulárnější servery pro sledování a sdílení videí. Na Google Performance & Branding Summitu 2017 jsme se seznámili s tím, jak si vede tato platforma v České republice. Zjistili jsme třeba to, že měsíčně dojde v České republice ke zhlédnutí 1,9 miliardy videí. K tomuto číslu velkou měrou přispívá 5,2 milionu unikátních diváků. A opomenout nemůžeme ani ten fakt, že sledování videí z mobilních zařízení je stále populárnější. K březnu letošního roku se mobilní zařízení podílela na 49 % všech zhlédnutých videí.

Pro YouTube je pozitivní i ten fakt, že postupně roste jeho zásah u populace mezi 15 – 69 lety. Zatímco v dubnu loňského roku se jednalo o 63 %, letos toto číslo narostlo na 68 %. Pro mnohé z nás nebude překvapením, že o nárůst těchto čísel se nejvíce podílí osoby ve věku od 15 – 34 let. Zajímavé je nicméně to, že u nejmladší skupiny diváků, tj. ve věku od 15 do 24 let, došlo k meziročnímu nárůstu o 12,3 % až na 90 %. S přibývajícím věkem tato čísla sice klesají, nicméně i u osob ve věku mezi 65 až 69 let YouTube měsíčně zasáhne již necelou polovinu osob.

Při porovnání s ostatními video platformami v ČR je YouTube jasnou jedničkou na trhu. Na druhém místě se umístila se svou video platformou Prima, která zasáhne 31 % populace ve věku od 15 do 69 let. Na třetím místě se v tomto žebříčku umístil Stream.cz s 30% měsíčním zásahem.

Porovnání video platforem v ČR v měsíčním zásahu u populace ve věku od 15 do 69 let

U nejmladší kategorie diváků (15 – 24 let) je YouTube při porovnání s tradičními televizními kanály rovněž nejpopulárnější platformou. Rozdíl však není tak markantní jako v předchozím případě. Zatímco Youtube v této kategorii měsíčně zasáhne 90 % osob, druhá v pořadí, TV Nova, zasáhne 84 % diváků.

Kromě toho roste také průměrná doba strávená na tomto serveru. V průměru stráví lidé ve věku od 15 do 69 let na Youtube týdně 75 minut. Nejvíce se na tomto čase opět podílí nejmladší kategorie diváků, která zde v průměru stráví 175 minut. Při porovnání s ostatními video platformami je Youtube s průměrným časem výrazně nejlepší. Na druhém místě se opět umístila Prima, kterou doplnila Česká televize. Průměrně tráví diváci na jejich serverech 5 minut.

Průměrná doba strávená týdně na Youtube v minutách

Z výše uvedených statistik je patrné, že YouTube má v České republice velmi stabilní a silnou pozici. Při porovnání s ostatními video platformami se jedná o zcela zjevně nejpopulárnější video platformu. Kromě toho se ale serveru daří konkurovat i tradičním televizním kanálům. V případě, že vás čísla zaujala, můžete zhlédnout celou prezentaci z Google Performance&Branding Summit 2017 níže.

Zdroj: Prezentace Stav Youtube v ČR z Google Performance&Branding Summit 2017

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Jiří Smrž

Fanoušek operačního systému Android, ale se zkušenostmi i s iOS a Windows Phone. Ve volném čase se rád věnuje sportům a sledování filmů nebo seriálů.

Komentáře

Reklama

PanzerGlass S24 MP Mraz 1
PanzerGlass S24 MP Mraz 2

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat