reklama

Chrome umí obraz v obraze Android O

Chrome umí obraz v obraze [Android O]
2017-06-23T21:33:41+02:00
• 23. 6. 2017

Android O přichází s funkcí obraz v obraze (PiP). Vývojáři teprve musí připravit své aplikace, aby mohli uživatelům nabídnout tuto novinku. Nedávno jsme se například dočkali u VLC a nyní se v tichosti přidal Chrome ve všech variantách. I stabilní verze má podporu PiP.

Ve webovém mobilním prohlížeči Chrome lze využít obraz v obraze jen u videí. Bohužel přehrávače neobsahují dedikované tlačítko pro aktivování přehrávání v malém okně. Abyste toho docílili, musíte prvně aktivovat přehrání videa na celou obrazovku a následně stisknout tlačítko „domů“. Chrome se minimalizuje, ale samotné video zůstane v malém okně, kde se dále přehrává.

S miniaturním oknem lze posouvat po celém displeji. Když na něj jednou kliknete, mírně se zvětší a nabídne ovládací prvky společně s možností návratu do plného zobrazení. Také lze skrze křížek zavřít mini přehrávač.

Zatím se nejedná o zcela stabilní funkci a je dost náročná na výkon. Je zapotřebí zde udělat ještě nějakou optimalizaci v Chromu. Kromě toho si Google ohlídal využití této funkce u Youtube videí. Vždy dojde k zavření mini přehrávače. My jsme PiP otestovali na několika webech včetně Stream.cz a vše funguje v rámci mezí.

logo-app Prohlížeč Chrome – Google Google Inc. Zdarma ANDROID

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat