reklama

Samsung možná příští měsíc odhalí nový typ pamětí pro mobilní zařízení

Samsung možná příští měsíc odhalí nový typ pamětí pro mobilní zařízení
2017-05-02T13:39:51+02:00
• 2. 5. 2017
2

V červenci loňského roku oznámily společnosti Samsung a IBM, že vyvinuly nový proces výroby pro energeticky nezávislé paměti. Podle slov těchto společností má být nový typ paměti až 100tisíckrát rychlejší, než nyní používaná NAND flash. Nová paměť bude mít také výhodu v tom, že její opotřebení se zřejmě nikdy neobjeví.

Ještě lepší paměť

Název této paměti je MRAM neboli magnetorezistivní RAM, která bude vyráběna technologií točivého momentu – spin-transfer torque technology. Technologie je již pár let známá, a když se spojí s výrobní technologií menší než 10nm, tak může tato paměť konkurovat s nízkou cenou flash pamětí.

Nová paměť umožní společnostem vytvářet malé kapacitní paměťové čipy pro mobilní telefony, notebooky a další mobilní zařízení, které se v současné době spoléhají na NAND flash paměť pro ukládání dat. MRAM paměť může rychlostí přenosů dat soupeřit s více známými a dnes již používanými operačními paměťmi DRAM a SRAM.

MRAM paměť lze využít v aplikacích s extrémně nízkým výkonem, při kterých bude paměť používat málo energie při ukládání informací. Nový typ pamětí je dokonce úsporný až tak, že pokud MRAM není aktivně využívána, nepoužívá žádnou energii.

Podle nových zpráv, bude společnost Samsung představovat technologii příští měsíc na akci se jménem International Foundry Forum, která se koná 24. května tohoto roku. Dále se očekává, že společnost při představení modulu podrobně předvede i procesní technologii a výrobu MRAM na této akci.

Společnost LSI Business Department údajně zpracovala prototyp systému na čipu, který je vybaven MRAM uvnitř. Je pravděpodobné, že nový čip bude taktéž představen na události konající se příští měsíc. První zařízení s tímto čipem či typem paměti zatím není očekáván v nejbližší době a budeme si něj potřeba ještě pár měsíců či let počkat.

Zdroj: sammobile.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Zaměstnán v IT oboru v Praze. Zajímám se o svět moderní techniky. Vlastním a jako primární telefon používám Ulefone Power, ke kterému používám tablet Apple iPad Air 2. Dříve zastánce Androidu, nyní se chystám na přechod na systém iOS.

Komentáře

Branislav Juhas

2. 5. 2017, 14:51

A která paměť používá energii, když není aktivně využívaná ?

Petr Matula

2. 5. 2017, 19:25

Přeci RAM, tam se musí občas obnovit náboj aby se udržela informace. To spotřebuje nepatrné, ale přeci nějaké množství energie.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat