Nejprodávanější model v Q1 2017 nebyl od Samsungu

Nejprodávanější model v Q1 2017 nebyl od Samsungu
2017-05-14T10:32:48+02:00
• 15. 5. 2017

Kdyby se vás někdo zeptal, jaký je podle vás nejprodávanější telefon s Androidem v celosvětovém měřítku za první čtvrtletí letošního roku, tak by rozhodně nejednou padla značka Samsung. Nicméně byste byli na velkém omylu. Od ledna do března roku 2017 se nejlépe prodával jeden velmi povedený model od čínského výrobce, který nedokázal překonat pouze nejnovější iPhony od kalifornského Applu.

Světově nejprodávanějším zařízením s Androidem ve zmiňovaném období nebyl nikdo jiný než model Oppo R9s. To je docela šokující výsledek, když vezmeme v potaz rekordní prodeje jihokorejského Samsungu. Ovšem nějakou roli tam může hrát i stažení Galaxy Note 7 z prodeje. Pokud by Note 7 byl v tomto období v prodeji, tak by zřejmě předehnalo i tolik úspěšný R9s. Přes oficiální prodej omezený na určité trhy dokázal Oppo prodat 8,9 milionů zařízení.

V celkovém žebříčku se iPhone 7 umístil na prvním místě s 21,5 miliony prodaných kusů a hned v závěsu si druhé místo drží iPhone 7 Plus s 17,4 miliony. Mimo jiné oba telefony jsou oproti R9s v prodeji po celém světě. Společnost Samsung zaujala až čtvrtou a pátou pozici – Galaxy J3 (2016) a Galaxy J5 (2016). Nad dalšími příčkami můžeme jen spekulovat, ale určitě nesmíme opomenout povedená zařízení od Xiaomi, LG nebo Huaweie.

Zdroj: businesswire.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá více než 10 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry a nezanevřel ani na zařízení s Androidem.

Komentáře

Reklama

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat