reklama

Google aktualizuje Complications API pro Android Wear

Google aktualizuje Complications API pro Android Wear
2017-05-21T15:30:06+02:00
• 21. 5. 2017

Jednou z oznámených novinek na Google I/O byla aktualizace Complications API. Ta dovolí vývojářům Android Wear snadněji implementovat „komplikace“ do ciferníků

Komplikace jsou možností, jak do ciferníků vložit například procenta baterie, upozornění z emailu a další notifikace z ostatních aplikací.

Android Wear 2.0 jsme informovali už dříve. Systém udělal velký krok vpřed a je čím dál tím více použitelnější. Google chce dát vývojářům další nástroje, díky kterým by Android Wear dále zlepšovali. Za tímto účelem byla vytvořena nová Wear UI knihovna.

Nové nástroje pro vývojáře

Google představil čtyři nové nástroje pro vývojáře Android Wear. Jsou součástí již zmiňovaných Complications API.

  • TextRenderer – Automatické přizpůsobování textu, aby se vešel do ciferníků hodinek
  • ComplicationDrawable – kompletní řešení renderingu, upravuje rozvržení do vámi určeného prostoru
  • Jednoduchý ciferník – jednodušší nastavení notifikací přímo do ciferníku
  • Testovací sada – jednoduchý poskytovatel dat, pomocí kterého lze zkontrolovat, zda dokáže ciferník zpracovat všechny vybrané kombinace z „komplikací“

Od vydání Android Wear 1.0 si vývojáři stěžovali na uzavřené prostředí. To se Google rozhodl změnit pomocí open-source komponentů. Některé komponenty přenesl z Android Wear UI do Suppor Library Android. Kromě toho budou některé Android Wear funkce sloučené se systémem Android pod android.support.v4.widget. Navíc se už nebudou používat zastaralé vzory uživatelského rozhraní. Vývojáři Google očekávají, že proces migrace bude probíhat během letošního roku. Do poloviny příštího roku budou mít čas ostatní vývojáři, to aby přešli na nové UI komponenty.

Tyto oznámené změny nebudou mít dopad přímo na uživatele Android Wear. Slouží především vývojářům pro přezkoumání svých kódů a pro implementování změn. Všechny nové knihovny by měly být k dispozici ve složce Support Library Android v Android Studio.

Zdroj: xda-developers.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Je mi 22 let a studuji Tělovýchovu+žurnalistiku v Olomouci. Mezi mé největší koníčky patří sport. Především ale fotbal a posilování. Rád jezdím na kole, plavu a běhám, baví mě i zimní sporty jako lyžování a hokej. Rovněž se zajímám o zdravý životní styl. Pochopitelně se zajímám i mobilní telefony.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat