reklama

Asus po neúspěchu ukončí sérii ZenWatch spekulace

Asus po neúspěchu ukončí sérii ZenWatch [spekulace]
2017-05-21T10:22:10+01:00
• 20. 5. 2017

Operační systém Android Wear, který podle posledního průzkumu trhu klesl za konkurenční Tizen na třetí pozici v celosvětovém měřítku, může v následujících týdnech nebo měsících ztratit jednoho významného sparring partnera. Společnost Asus totiž uvažuje nad úplným ukončením vývoje a výroby dalších chytrých hodinek v rámci série ZenWatch, přestože jejich 3. generace vypadala velmi nadějně po všech směrech.

Poslední ZenWatch 3 měly velký kruhový displej, moderní vzhled, konkurenceschopné specifikace, ale ani tyto tři klíčové vlastnosti nestojí tchajwanskému výrobci za to, aby zůstal vojákem v poli. Hlavním důvodem pro odchod z trhu jsou velmi nízké prodeje zařízení, než jak se původně vůbec očekávalo. Ty se údajně pohybuji pouze v řádech tisíců kusů. Přesněji dodavatelské řetězce hovoří o 5 až 6 tisících hodinek, což není zrovna moc ve srovnání s ostatními.

Samotný Apple v roce 2016 dodal na trh 7 milionů hodinek a jen za první čtvrtletí toho roku se drží na 3,5 milionech kusů Apple Watch. Firma Asus zatím neprozradila žádné informace ohledně své budoucnosti, takže oficiální stanovisko teprve přijde. Každopádně stále existuje naděje, když vezmeme v potaz, že všechny dosavadní modely byly slušnými zástupci Android Wear, jak z hlediska výbavy, tak i prodejní ceny.

Zdroj: digitimes.com

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá přes dlouhých 10 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim