reklama

Apple pracuje na AI čipu pro iPhony

Apple pracuje na AI čipu pro iPhony
2017-05-29T07:15:03+02:00
• 29. 5. 2017

Procesory v iPhonech nabízí spoustu výkonu a zvládají velmi náročné aplikace. Bohužel se to také odráží na spotřebě, ale naštěstí i pro toto má Apple svá řešení. Například jsme se dočkali specifického pohybového koprocesoru Apple Mx. V aktuálních modelech se nachází varianta M10. Díky tomu se podařilo ušetřit energii a docílit dalších pozitivních výsledků. Nyní se ukazuje, že bychom se měli dočkat další podobné součástky.

Konkrétně se hovoří, že Apple pracuje na čipu, který bude mít na starost umělou inteligenci, nebo spíše zpracovávání dat, kde je vyžadována tato technologie. Čip by měl najít největší uplatnění u asistentky Siri, rozpoznávání obličeje a hlasu, prediktivního psaní textu a také detekci objektů ve fotkách.

Apple již údajně testoval Apple Neural Engine na prototypech iPhonů. To ale neznamená, že bychom se této novinky měli dočkat už u letošních iPhonů. Je docela možné, že si budeme muset ještě nějakou chvíli počkat, než se nový čip objeví v produktech Applu.

Hlavní plus má být ve snížené spotřebě energie, když hlavní procesor nebude muset řešit tyto úkoly. Menší a specializovaný čip může dosahovat větší efektivity a hlavně nižší spotřebě.

Zdroj: appleinsider.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat