reklama

Xiaomi vidí svoji budoucnost v Indii

Xiaomi vidí svoji budoucnost v Indii
2017-04-05T08:44:05+02:00
• 5. 4. 2017

Doslova raketový nástup společnosti Xiaomi za poslední roky se dostává do útlumu, což čínský výrobce plánuje brzy změnit opět v opačný trend. V nedávném rozhovoru pro agenturu Bloomberg byl vyzpovídán spoluzakladatel firmy Lei Jun, který chce zvýraznit působení na mobilním trhu v Indii, kde již jsou poměrně úspěšní. K navýšení příjmů má hlavně pomoci chystaná finanční injekce rozdělená do několika částí.

Xiaomi spustilo své podnikání v Indii před dvěma lety, kdy investovala prvních 500 milionů dolarů a připravované rozšiřování značky v horizontu 3 až 5 let teď podpoří dalšími 500 miliony dolarů. Spoluzakladatel připustil, že se firma potýkala s mnoha problémy, vycházelo mnoho negativních zpráv, ale nikdy to nebylo tak špatné, jak se hovořilo. Momentálně jsou údajně zpátky ve zdravém růstu a chtějí s ním pokračovat v příštích dvou letech.

V Indii jde o druhého největšího výrobce chytrých telefonů z hlediska tržeb. Loňský rok jim přinesl příjmy ve výši 1 miliardy dolarů a letošním roce chtějí atakovat hranici 2 miliard dolarů. Tomu má přispět upuštění od tzv. bleskových prodejů, podpora kamenných prodejen, zvýšení produkce přes druhou největší továrnu v zemi, která byla otevřena nedávno. Zůstává otázkou, jak se zachová konkurence, jako jsou firmy Oppo či Vivo. Ty rovněž zažívají velký růst, avšak Xiaomi zatím nešlapou ani na paty.

Zdroj: bloomberg.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá více než 10 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat