reklama

LG žaluje Blu Products kvůli 5 patentům

LG žaluje Blu Products kvůli 5 patentům
2017-04-05T07:44:57+02:00
• 5. 4. 2017

Americkou společnost Blu Products, která si díky cenově dostupným zařízením za několik posledních let vybudovala vysokou popularitu mezi uživateli ve Spojených státech, čeká soudní spor s jedním z největších producentů chytrých telefonů na světě. Firma LG Electronics oficiálně oznámila, že žaluje konkurenční Blu Products za porušení celkem pěti patentů a zároveň požaduje patřičná soudní opatření.

Jihokorejský výrobce požaduje u Komise pro mezinárodní obchod zákaz prodeje všech chytrých telefonů od Blu Products na území Spojených států. V minulém roce údajně LG poslalo čtyři varování, ale americká firma nezareagovala ani na jedno z nich. Každopádně od soudu v Delaware se očekává předběžný rozsudek až v první polovině příštího roku po prozkoumání předložených škod.

Obsahem tohoto soudního sporu je porušení jejich pěti patentů v oblasti komunikačního protokolu LTE. Zatímco u LG jde vůbec o první patentovou žalobu, tak pro Blu Products jde takřka už o rutinní záležitost. V loňském roce firma čelila žalobě za poskytování osobních údajů třetím stranám nebo za porušení více než desítky patentů patřící BlackBerry. Nakonec LG dodává, že plánuje zvýšenou ochranu svých patentovaných technologií a bude odpovídajícím způsobem reagovat na nekalé využívání jejich duševního vlastnictví.

Zdroj: koreaherald.com

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá přes dlouhých 9 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim