reklama

LG žaluje Blu Products kvůli 5 patentům

LG žaluje Blu Products kvůli 5 patentům
2017-04-05T07:44:57+02:00
• 5. 4. 2017

Americkou společnost Blu Products, která si díky cenově dostupným zařízením za několik posledních let vybudovala vysokou popularitu mezi uživateli ve Spojených státech, čeká soudní spor s jedním z největších producentů chytrých telefonů na světě. Firma LG Electronics oficiálně oznámila, že žaluje konkurenční Blu Products za porušení celkem pěti patentů a zároveň požaduje patřičná soudní opatření.

Jihokorejský výrobce požaduje u Komise pro mezinárodní obchod zákaz prodeje všech chytrých telefonů od Blu Products na území Spojených států. V minulém roce údajně LG poslalo čtyři varování, ale americká firma nezareagovala ani na jedno z nich. Každopádně od soudu v Delaware se očekává předběžný rozsudek až v první polovině příštího roku po prozkoumání předložených škod.

Obsahem tohoto soudního sporu je porušení jejich pěti patentů v oblasti komunikačního protokolu LTE. Zatímco u LG jde vůbec o první patentovou žalobu, tak pro Blu Products jde takřka už o rutinní záležitost. V loňském roce firma čelila žalobě za poskytování osobních údajů třetím stranám nebo za porušení více než desítky patentů patřící BlackBerry. Nakonec LG dodává, že plánuje zvýšenou ochranu svých patentovaných technologií a bude odpovídajícím způsobem reagovat na nekalé využívání jejich duševního vlastnictví.

Zdroj: koreaherald.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá více než 10 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat