reklama

Samsung uvedl chytrý router Connect Home

Samsung uvedl chytrý router Connect Home
2017-04-02T11:29:28+01:00
• 2. 4. 2017

Společnost Samsung neodhalila jen dvě největší hvězdy v podobě Galaxy S8 a Galaxy S8+, ale v pozadí přišel na řadu také první síťový WiFi router s názvem Connect Home. Ten toho ke všemu umí víc než klasický router, takže dokáže zaujmout širší spektrum uživatelů. Jihokorejský výrobce o samotném zařízení neprozradil příliš mnoho informací včetně prodejní ceny, zahájení prodeje nebo možnou dostupnost.

Celá krabička může rovněž sloužit jako ovladač chytrých doplňků v domácnosti. Avšak jeho hlavním úkolem je nahradit běžný router a díky dalším modulům rozšířit internet do míst, kde signál ztrácí na své kvalitě. Každý modul obsahuje dvě Ethernet přípojky (in/out) pro vytvoření stabilního pokrytí. Mezi podporované doplňky patří stovky technologií, které ovšem mají větší uživatelskou základnu v zahraniční.

Například se hodí zmínit reproduktory Amazon Echo, Bose, platforma Philips Hue, Google Home, senzory z Halo Smart Labs a desítky výrobků ze stáje Samsung. Výrobce během konference dokonce ukázal, jak dokážete zjistit obsah vaší lednice přes chytrý telefon a krabičku Connect Home. V prodeji si budete moct vybrat ze dvou variant. První verze nabídne 2×2 antény s technologií MU-MIMO, pomalejší procesor a maximální přenosovou rychlost 866 MB/s.

Nadstandardní varianta potěší anténami 4×4, rychlejším procesorem a maximální rychlostí 1,7 GB/s. U obou nechybí podpora funkce Bluetooth 4.1. První varianta půjde zakoupit v balení po třech kusech nebo jen s jedním hlavním modulem. Naopak vyšší verze se vůbec neobjeví ve variantě se třemi moduly.

Zdroj: theverge.com

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá přes dlouhých 10 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim