HTC U bude představeno 16. 5. [aktualizováno]

HTC U bude představeno 16. 5. [aktualizováno] 2017-4-20

Aktualizováno 20. 4.

HTC dnes odhalilo webovou stránku, která láká na představení očekávaného modelu HTC U. Již jsme měli možnost vidět několik uniklých renderů a videí, nyní příchod novinky potvrdilo oficiálně i HTC. K představení dojde 16. 5. v 8:00 našeho času a k dispozici bude rovněž živý online přenos z této události. Hlavním lákadlem letošního top modelu je dotykové ovládání pomocí rámečku.

Aktualizováno 2. 4.

Představení hlavního modelu HTC U se zřejmě blíží. První jsme zde měli nástin specifikací, nyní uniká tiskový render. Ač novinka nemusí vypadat zajímavě na první pohled, tak je nutné podotknout, že zde nenajdete jakákoliv hardwarová tlačítka.

To podporuje spekulaci, že vše bude nahrazeno dotykovými senzory po stranách zařízení. Je zvláštní, že zde není ani hlavní zapínací tlačítko. Dokonce zde není ani prostor pro čtečku otisků prstů, což by mohlo nasvědčovat tomu, že se HTC rozhodlo implementovat tento kus hardwaru přímo do displeje. Mimo jiné, nenajdete zde ani konektor pro sluchátka.

Původní článek 1. 4.

HTC před nějakou dobou představilo dva smartphony z nové řady U. Jedná se o novinky HTC U Ultra a HTC U Play. Nedávno jsme se také dozvěděli o ještě dražší variantě vybavenějšího modelu. V dohledné době bychom se měli dočkat hlavního zařízení, které ponese označení HTC U.

Koncept HTC Ocean

Prozatím jsme měli jen kusé informace, přičemž některé naznačovaly, že by HTC U mělo vycházet z konceptu HTC Ocean, jenž se objevil ke konci minulého roku. V tuto chvíli nám chybí jakákoliv uniklá fotografie nebo render HTC U, ale na druhou stranu se objevují výsledky benchmarku poukazující na hardwarovou výbavu.

Velikost displeje není známá, ale rozlišení bude 1440 x 2560 pixelů. Na zadní straně se bude nacházet 12MPx senzor, pravděpodobně s technologií Ultrapixel. Přední strana bude obsahovat 16MPx senzor pro lepší selfie. RAM bude ve velikosti 4 GB a úložiště nabídne 64 GB. O výkon se má starat Snapdragon 835 a softwarovou výbavu bude zajišťovat Android 7.1.1. Energii má zajišťovat baterie o kapacitě 3000 mAh.

Podle těchto informací by to ukazovalo na příchod tuctového top modelu, ale pravděpodobně novinka nabídne něco navíc, respektive technologii, která ještě nebyla použita u top modelu. Dle spekulací bude HTC U vybaveno senzory po stranách mobilu, které budou sloužit pro ovládání zařízení. Uvidíme, jestli novinka nabídne možnosti konceptu HTC Ocean.

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.