reklama

Huawei Mate 9 má zřejmě podobný problém jako P10 aktualizováno

Huawei Mate 9 má zřejmě podobný problém jako P10 [aktualizováno]
2017-04-23T09:20:16+02:00
• 23. 4. 2017
8

Aktualizováno 23. 4.

Huawei již přiznalo, že top model P10 může být dodáván v nejrůznějších kombinacích pamětí RAM a úložišť. Pravděpodobně se nejedná o jediný mobil s těmito komplikacemi. Společnost začala upravovat specifikace Huawei Mate 9 v některých zemích, například v Německu.

Původní vs. nová podoba stránky

Původně bylo udáváno, že Mate 9 má ve výbavě úložiště UFS 2.1, tedy aktuálně nejmodernější Avšak bylo objeveno, že Mate 9 se objevuje také v kombinaci s UFS 2.0. Pravděpodobně se tedy jedná opět o problém dodávek součástek, tedy Huawei musí používat to, co má aktuálně k dispozici.

České stránky stále ukazují původní informace, ale zaznamenali jsme, že prochází úpravami. Je tedy pravděpodobné, že i u nás se objeví změny na oficiální stránce produktu Mate 9.

Původní článek 20. 4.

Výrobci mobilních telefonů sice představí konkrétní zařízení, ale na různé trhy se může novinka dostat s rozdílným hardwarem. Příkladem může být Samsung, který dodává Galaxy S8 s procesory Exynos nebo Snapdragon. V tomto případě jde ale rovnocenný hardware, byť jeden z nich může vykazovat o něco lepší výsledky v oblasti výkonu. Touto strategií se ubírá i Huawei, bohužel v jeho případě se jedná o značné rozdíly.

Nově představený model Huawei P10 nabízí poměrně dobré specifikace a právem se řadí mezi top modely. Vždy je dodáván se stejným procesorem Kirin, ale problém se naskýtá někde jinde. Bylo zjištěno, že některé kusy používají paměti RAM typu LPDDR3 a jiné LPDDR4. Jde tedy o generační rozdíl.

Ovšem to není jediný problém. Huawei P10 se také dodává s úložišti UFS 2.0, UFS 2.1 nebo eMMC 5.1, přičemž poslední zmíněný patří již mezi zastaralé a zpravidla jej nenajdeme u top modelů.

Společnost Huawei se k celému problému vyjádřila s tím, že nákup Huawei P10 je tak trochu loterie. Nelze rozpoznat jednoznačně, jestli dostanete model s LPDDR4 a UFS 2.1 nebo s LPDDR3 a eMMC 5.1. Můžete tak dostat jakoukoliv kombinaci, což samozřejmě může mít vliv na výkon.

Benchmark Huawei P10 v různých kombinacích – eMMC 5.1, UFS 2.1, UFS 2.0

Huawei ve svém vyjádření v podstatě říká, že vše záleží na tom, co dodavatelé pošlou. Následně společnost vše zkombinuje do modelu P10. Bohužel zde není jakékoliv pravidlo, podle kterého bychom mohli jednoduše rozpoznat, jakou výbavu má konkrétní model. Jediný známý způsob rozpoznání je skrze benchmark.

Mohlo by se zdát, že by taková kauza mohla vést k žalobě, ale v podstatě Huawei nikde neprezentuje v reklamních materiálech konkrétní specifikace pamětí a úložišť. Nelze se tedy opřít o klamavou reklamu. Tímto se Huawei spíše poškozuje, když dovoluje produkování top modelu s takovými rozdíly.

Zdroje: androidauthority.com, twitter.com, gizmochina.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Kateřina Válová

8. 7. 2018, 22:31

Dobrý den, mohl by někdo nám méně zdatným nastínit, jak lze zjistit ony komponenty. Zda jsou ty horší nebo lepší? Děkuji

moje porovnání: https://www.youtube.com/watch?v=DYFw8Ze_xQE (rychlejší je z Alzy, pomalejší z IRD)

michal_16

20. 4. 2017, 21:25

Stačí si vybrat správný kus v regálu :-D U mého jsem měřil rychlost už snad tisíckrát a mám pokaždé 770 – 790 MB/s Akorát je trochu blbý, že tohle info člověk zjistí až po zaplacení telefonu v obchodě.

Tom Jones

20. 4. 2017, 21:12

Neprezentuje. Na keynote vali paprametry typu 800 mbps !!!!
http://www.phonebunch.com/news-images/2016/10/kirin-960-memory-read-write-score-comparison.jpg
A v reklame pise kupte si to nejlepsi od huawei pro paradni fotky a videa, ktera budete kopirovat misto 1 hodiny 5 hodin !!! To nejsou procenta výkonu, ale nasobky, které si zákazník zaplatil.

Přemysl Vaculík

VIP 21. 4. 2017, 7:57

Co se týče Kirin procesoru, tak ano, uvádí benchmark s lepšími hodnotami. Avšak to není benchmark Huawei P10, takže asi tak.

Huawei co dodat…

Trochu se červenám jelikož píšu z Nexusu 6P ????

Nebýt ovšem Google, asi bych si jiný Hujahej nekoupil.

Richard Fabián

20. 4. 2017, 19:57

Huawei, šmejd to byl, je a bude

Jiri Travnicek

23. 4. 2017, 10:26

Neřekl bych

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat