reklama

IHS Markit zjistil výrobní cenu Galaxy S8/S8+

IHS Markit zjistil výrobní cenu Galaxy S8/S8+
2017-04-25T11:59:05+01:00
• 25. 4. 2017

Dva noví tahouni v portfoliu společnosti Samsung patří v současné době mezi mobilní elitu, čemuž také odpovídá jejich prodejní cena v obchodech. Firma IHS Markit jako první dokázala zjistit výrobní náklady u Galaxy S8 a ty jsou zase o něco vyšší než u předchozí generace. Jihokorejský výrobce každým rokem investuje nemalé finanční částky do nových technologií, které samozřejmě zohledňuje v konečném součtu.

Podle prvních propočtů výroba jednoho 64GB modelu stojí 307,50 dolarů (tj. cca 7 610 Kč), což je o 43,34 dolarů více než u Galaxy S7 nebo o 36,29 dolarů více než u Galaxy S7 Edge. I když neznáme přesné částky u konkrétních prvků, tak třeba jen baterie vychází na 4,50 dolarů či paměti NAND/DRAM stojí 41,50 dolarů. V celkových nákladech nejsou hlavně zohledněny náklady na výzkum a vývoj, kde Samsung vždy stanovuje největší rozpočty.

Jen v tomto segmentu bylo roce 2016 vyhrazeno 13 miliard dolarů. Zde nejvíce peněz mohlo padnout na skener oční duhovky nebo zahnuté hrany u displeje. Mezi další náklady lze rovněž zařadit dopravu, marketing, různé dovozní poplatky a platy zaměstnanců. K celému balíčku se ještě připočte marže, a jak se v úvodu nemusí zdát, tak v konečném výsledku nejde zrovna o vysoké číslo mezi nákupní cenou obchodníků a prodejní cenou pro konečného spotřebitele.

Zdroj: businesswire.com

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá více než 10 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim