reklama

Google zpřístupnil Classroom aktualizováno

Google zpřístupnil Classroom [aktualizováno]
2017-04-27T16:05:39+01:00
• 27. 4. 2017

Aktualizováno 27. 4.

Před měsícem jsme vás informovali, že Google Classroom se pomalu otevírá běžným účtům, ale bylo možné se jen zapisovat do existujících kurzů. Nyní si již může kdokoliv vytvořit kurz. Stačí navštívit oficiální stránky, vytvořit si kurz a pozvat první studenty.

logo-app Google Classroom Google Inc. Zdarma ANDROID

Původní článek 16. 3.

Google již nějakou dobu vyvíjí službu Classroom, která napomáhá učitelům a studentům. Dalo by se říci, že se jedná z části o sociální síť, ale nabízí možnost odevzdávání úkolů, zveřejňování informací a základní komunikaci v rámci jednotlivých místností. Těm se říká Učebny.

Prozatím byla tato služba uzamknuta jen pro účty v rámci G Suite for Education, přičemž i studenti museli mít tento typ účtu. Nyní ale dochází ke změně. Do jednotlivých kurzů se můžete přihlásit i s běžným Google účtem, což jistě napomůže v rozšíření.

Bohužel Google neumožňuje vytvářet vlastní kurzy s obyčejným účtem, tato výsada zatím patří jen pro majitele G Suite for Education. Avšak i toto by se mělo časem změnit, jak naznačuje jedna obrazovka ve službě Google Classroom.

Zdroje: androidpolice.com, androidpolice.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim