reklama

Aplikace Google Kalendář je nyní připravena také pro iPady

Aplikace Google Kalendář je nyní připravena také pro iPady
2017-04-02T08:50:08+01:00
• 2. 4. 2017
1

Americká společnost Google si pro své uživatele konkurenčních iPadů konečně připravila plně optimalizovanou aplikaci Google Kalendář. Pro samotné uživatele nabízí mimořádně užitečné funkce, tedy pouze v případě, že jsou již unaveni z továrního Apple plánovače.

Aplikace Kalendář od cupertinské společnosti je bohužel dostupná pouze pro telefony a tablety s iOS. Z toho tedy vyplývá, že aplikaci od Applu na ostatních systémech nenajdete, což může některým uživatelům dělat velké potíže. Apple na podobné problémy žadnými kroky dosud nezareagoval, a tak se do hry vložila konkurenční společnost Google.

Ta nyní plně optimalizovala svůj vlastní kalendář, který pro iPady přináší podporu v podobě zapisování událostí, stanovení vlastních cílů a využívání větší plochy tabletu. Jedná se o hlavní novinky, které zveřejněná verze aktuálně nabízí. Podle všeho se však v budoucnu dočkáme dalších funkcí.

Zajímavostí také je, že nyní uživatelé mohou používat widget, který bude mít za úkol zobrazovat a upozorňovat na veškeré nastávající plány, a to jak na uzamčené obrazovce, tak také v oznamovacím centru. Nejedná se o nic revolučního (viz. Android verze), každopádně pro majitele iPadů hodně cenná „fičura“.

Jestliže jste majitelé iPadů a hledáte vhodnou aplikaci, která by byla kompatibilní i s ostatními systémy, Google Kalendář je pro vás jasnou volbou.

logo-app Google Calendar Developer Zdarma iOS

Zdroj: engadget.com

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Daniel Rokos

2. 4. 2017, 9:29
Android aplikace

Jako proč jim ještě upravovat aplikace. Apple nám taky neupravuje aplikace určené pro jeho zařízení.Nic

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim