reklama

Synaptics představil novou čtečku otisků, rozpozná tlak a podporuje gesta

Synaptics představil novou čtečku otisků, rozpozná tlak a podporuje gesta
2017-04-01T11:23:02+02:00
• 1. 4. 2017

Společnost Synaptics tento týden představila novou čtečku otisků prstů, která nese označení Synaptics FS4600. Jde o možná nejzajímavější model za poslední dobu, jelikož přichází s novými možnostmi interakce a nabízí širokou přizpůsobitelnost pro výrobce smartphonů.

FS4600 se bude vyrábět ve všemožných tvarech – od čtverce, kruhu, kapsle až po jiné užší pravoúhlé tvary. Díky tomu půjde senzor umístit prakticky kamkoliv, včetně boční hrany telefonu. Zároveň bude na výběr hned několik povrchových úprav – polymery, sklo či keramika.

Kromě výhod pro výrobce však nabídne praktické novinky i pro uživatele. Čtečka podporuje snímání tlaku a dokáže rozpoznat gesta. S první funkcí jsme se doposud nesetkali, ale gesta již u čtečky používá hojně například Huawei a Honor. Otázkou je, zda bude tato funkce reálně využitelná i u telefonů, které využívají čtečku v kombinaci s domovským tlačítkem.

Pro výrobce budou funkční vzorky hotové ve druhém čtvrtletí tohoto roku. S masovou výrobou se pak počítá ve třetím čtvrtletí, což znamená, že s prvními telefony využívajícími tuto čtečku se setkáme až ke konci roku.

Zdroj: androidpolice.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

David Pilař

Student IT, softwarový tester a nadšenec do technologií všeho druhu. Ve volném čase poslouchá hudbu, fotí telefonem a rád se projede na kole.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat