reklama

ACCC žaluje společnost Apple, údajně kvůli hlášce „Error 53“

ACCC žaluje společnost Apple, údajně kvůli hlášce „Error 53“
2017-04-09T16:29:53+01:00
• 9. 4. 2017

Australská organizace (The Australian Competition and Consumer Commission) podala federální žalobu na Apple. Celá žaloba se týká ohledně oprav a záručních procesech firmy Apple – například neslavná chyba Error 53, která úřadovala především v loňském roce.

V žalobě ACCC vysvětluje, že společnost s logem nakousnutého jablka zcela zbytečně zatopila svým zákazníkům, a to loni v únoru. V této době Apple spustil takzvaný Error 53, ze kterého neměli postižení majitelé vůbec radost. Problém spočíval v tom, že tato chyba se objevila ve chvíli, kdy nedošlo ke správné identifikaci Touch ID nebo displeje. Jestliže jedna z těchto hardwarových součástek byla opravena neoprávněnou třetí stranou, zařízení při provádění bezpečnostní kontroly selhalo. V praxi to znamená, že nebylo možné iOS zařízení používat.

ACCC dále uvádí, že zákazníci mají nárok na speciální druh záruky, a to už při nákupu zboží. Tato záruka se vztahuje na kvalitu zařízení. Australská organizace uvádí, že Apple nemá právo měnit své záruční podmínky. V minulých letech Apple neměl žádný problém s opravami třetích stran, ovšem nyní ano. A to se ACCC pochopitelně nelíbí.

„Popírat spotřebitelská záruční práva jen proto, že zákazník zvolil opravu u třetí strany není podle nás správné. Budoucí potenciální zákazníky navíc tyto kroky mohou od koupi dalšího zařízení značky Apple odradit. Společnost Apple se v tomto případě snažila tlačit dopředu své vlastní opravy, které jsou však oproti třetím stranám několikanásobně dražší.“

Zdroj: 9to5mac.com

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim