reklama

Smartphony Motorola se vrátí

Smartphony Motorola se vrátí
2017-03-03T07:22:55+01:00
• 3. 3. 2017
3

Motorola se dá považovat za legendární společnost, která stálá u zrodu celého odvětví kolem mobilů a podařilo se jí přežít i v nové éře smartphonů. Sice v současnosti patří Lenovu, tak stále můžeme nalézt v obchodech smartphony s označením Moto. Respektive se nyní prosazuje značka Moto by Lenovo.

Lenovo se snažilo vytvořit z mobilů Motorola jen další sub-značku, jako je třeba ZUK – slaví úspěchy v Asii. Bohužel se to moc nepodařilo, zejména na trzích v Americe, kde je Motorola stále silnou značkou. Zřejmě bylo až moc troufalé odstranit slovo Motorola a donutit trh si zvyknout na jiné značení.

Nyní s novým týmem ve vedení Motoroly se objevila snaha navrácení značky Motorola na všechny trhy. Na některých to půjde velmi rychle, ale například v Rusku bude zpětná transformace trochu zdlouhavá, jelikož v této zemi je silnější značka právě Lenovo.

S návratem značení Motorola by se měly podpořit smartphony z řady Moto Z, které se dají považovat za první úspěšné mobily s modulární konstrukcí. V tomto trendu chtějí pokračovat, ale ne jen jako Moto by Lenovo.

Návrat nebude jednoduchý a bude trvat možná i rok nebo dva. V tomto případě jde hlavně o marketing, přičemž není jednoduché jen tak změnit značení přes noc. Kromě těchto plánů se tak trochu změní strategie, která bude více zaměřena na kvalitní smartphony. To by ve výsledku mělo znamenat i ustoupení z trhu chytrých hodinek.

Zdroje: cnet.com, droid-life.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Daniel Rokos

3. 3. 2017, 13:52
Android aplikace

Motorola se již nikdy nevrátí v podebě kvality nikdy.Lenovo jí zabilo.Zničilo

Pozdě ale přece!

Přemysl Vaculík

VIP 3. 3. 2017, 9:51

Upřímně, byl v tom zmatek.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim