reklama

Smartphone Pixel 3 možná nebude vyrábět HTC

Smartphone Pixel 3 možná nebude vyrábět HTC
2017-03-31T07:44:44+01:00
• 31. 3. 2017

Rok 2016 byl velmi důležitý pro Google, jelikož na trh s mobilními telefony vykročil s vlastním smartphonem a zároveň se rozloučil s referenční linií mobilů Nexus. Novinky známé pod označením Pixel již nenesou logo výrobce, jako to bylo dříve. Vše je pod taktovkou vyhledávacího giganta. Mimo to se ví, že výrobu zajišťuje společnost HTC.

Tchajvanský výrobce podepsal s Googlem dvouletou smlouvu na výrobu Pixelů, takže i letos budou mobily Pixel 2 vycházet z továren HTC. Dle nejnovější zprávy z Číny bylo dodáno již 2,1 milionů kusů Pixel a Pixel XL. Bohužel se stále nedaří vykrývat poptávku, což údajně vedlo k úpravě požadavků na tento rok.

Zatím je příliš brzo odhadovat, jak to bude s Pixelem třetí generace, který přijde až v roce 2018, ale již nyní probíhá bitva mezi výrobci. Údajně začalo vyjednávání o tom, kdo bude vyrábět mobily pro rok 2018. Ve hře je stále HTC, ale jako konkurence přichází společnost LG. Taktéž se do této soutěže zapojují firmy jako Coolpad a TCL. Právě poslední zmíněný výrobce má velké zkušenosti s výrobou pro jiné firmy. TCL totiž má ve svém portfóliu značky jako BlackBerry, Alcatel a Vodafone.

V tomto obchodě půjde čistě o dodávky a případný výdělek. Vybraná společnost nezíská jakoukoliv pozornost – například výrobce nebude nikde zmíněn, ani na zařízení, stejně jako je tomu nyní. K tomu všemu se musí připočíst, že výrobce nebude mít právo jakkoliv zasahovat do výbavy či designu. Vše bude pod taktovkou Googlu.

Údajně Google bude požadovat dodávky čítající 5 miliónů kusů pro rok 2018. Všechny zmíněné společnosti mohou jen získat, ale pro HTC se může jednat o klíčovou zakázku, jelikož tento legendární výrobce má stále finanční problémy.

Zdroj: phandroid.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim