reklama

Hamburská policie dává šanci Windows 10 Mobile

Hamburská policie dává šanci Windows 10 Mobile
2017-03-22T07:40:38+01:00
• 22. 3. 2017

V německém městě Hamburk se místní policie rozhodla pro ulehčení práce policistům. Vedení místní stanice se snaží snižovat časové nároky spojené s vyplňováním dokumentů, klasickým papírováním. Proto se rozhodli nakoupit skoro tisícovku nových telefonů, které by policisté využívali namísto papírových bločků. Dle jejich mluvčího jim mají telefony usnadnit práci a ušetřit čas. Hamburská policie si zvolila telefony od Microsoftu s názvem Lumia.

hamburg´s police lumia

Bezpečnostním složkám jde o propojitelnost zařízení

Hlavními důvody pro pořízení již mrtvých telefonů Lumia od Microftu je jejich pořizovací cena a navíc snadné propojení s ostatními systémy. Policejní složky za nákup devíti set kusů nových Lumií zaplatí 100 tisíc eur, což je v přepočtu 3000 korun českých na jeden telefon.

Nespornou výhodou pro policejní sbor je i přítomnost UWP (Universal Windows Paltform), která umožňuje vývojáři vytvořit pouze jednu aplikaci, která pak bude spustitelná na každém zařízení s OS Windows. Tato funkcionalita dovolí policistům používat jednu a tu samou aplikaci jak na služebním telefonu, tak na tabletu, tak na počítači v kanceláři. Díky tomu se tak sníží časová náročnost vyplňování různých dokumentů a přeposílání je k dalším složkám.

Podobné ambice na prodej zařízení s OS Windows pro mobilní zařízení má i společnost HP, která stojí za výrobou modelu HP Elite x3, který je high-endovým kouskem v rodině Windows Phone. HP se pokusí vzkřísit svůj model z druhé půlky loňského roku v podobě levnější varianty x3. Pokud se najdou i další organizace, které využijí těchto výhod mobilních Windows, tak nemusí být zcela ještě projekt mobilní divize Microsoftu ukončen.

Zdroje: phonearena.com, mspoweruser.com

reklama
reklama

Karel Čapka

Absolvent mediálních studií a žurnalistiky. Zajímám se o moderní technologie, sociální sítě a mám rád focení. Vždy si najdu chvilku na čtení a baví mě učit se novým věcem. Zajímají mě moderní dějiny, politika, geografie, Formule 1 a vlastně ode všeho něco.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim