reklama

Google si pohrává s vyhledáváním pomocí kamery

Google si pohrává s vyhledáváním pomocí kamery
2017-03-07T06:46:24+01:00
• 7. 3. 2017
1

Vyhledávání informací je nedílnou součástí dnešní moderní doby. Občas je někdy složité popsat objekt nebo jej správně pojmenovat. I pro tyto účely například vznikla aplikace Google Goggles, s kterou stačí vyfotit objekt a následně se objeví možné výsledky.

logo-app Google Goggles Google Inc. Zdarma ANDROID

Tato aplikace dostala naposledy aktualizaci v roce 2014 a zřejmě se chýlí ke svému konci, aspoň soudě podle novinky, která se začíná testovat. V rámci aplikace Google se objevila nová funkce na záložce karet, respektive v menu. Zde se některým uživatelům objevila položka vizuální hledání. Objevuje se nahodile u beta testerů.

V podstatě se jedná o integrované vyhledávání skrze foťák zařízení, kterým stačí namířit na objekt a tapnout. Následně se objeví nalezené výsledky, jenž lze posouvat. Vyhledané položky lze ukládat nebo si zálohovat tagy.

Prozatím nemáme k dispozici tuto novinku, byť používáme beta verzi aplikace. Funkce není dokončena, ale po uvolnění bude aplikace Google Goggles tak trochu zbytečná. Možná se s ní následně rozloučíme.

Zdroj: 9to5google.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Ondřej Stehlík

7. 3. 2017, 6:54
Android aplikace

S ohledem na to, že aplikace Gogless již nějaký ten pátek nefunguje správně, ale lidé si stěžují, že nemají možnost vyhledávat pomocí fotek, rozhodl se google integrovat známý algoritmus někam do systému. A vyhledávání u karet Google je ideální místo. Těším se, až to opět půjde.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim