reklama

Google Hangouts nekončí, teprve začíná

Google Hangouts nekončí, teprve začíná
2017-03-10T06:51:14+01:00
• 9. 3. 2017
3

Google má celkem hodně komunikačních služeb. Po konci gTalku se zvedla vlna odporu, ale nakonec většina uživatelů přešla na Hangouts. Následně jsme se dočkali služeb Duo a Allo, přičemž druhá jmenovaná má dostat konečně webového klienta. Nyní se ukazuje, že Google nezapomněl na Hangouts.

Už dříve jsme mohli zaznamenat od Googlu, že komunikační služba Hangouts bude mířit zejména do firemního prostředí. Zatím jsme neviděli větší kroky, které by nasvědčovaly, že se bude něco měnit. Google Hangouts projde velkou změnou, která z něj udělá pořádně „nabušený“ nástroj pro komunikaci, respektive dva nástroje. Redaktoři webu The Verge přirovnávají novou verzi službě Slack.

Hangouts Chat

Hlavní změnou projdou skupinové chaty. Dojde k hlubší integraci do Google Dokumentů a Tabulek. K dispozici bude značně rozšířené vyhledávání, přičemž budou k dispozici i vlákna konverzací.

Uživatelé si budou moci napsat vlastní skripty pro chaty a bude možné vytvářet aplikace pro nový Hangouts. To také znamená, že budou k dispozici i boti, přičemž jeden od Googlu již funguje – jmenuje se @meet.

Hangouts Meet

Video konference se budou nově jmenovat Hangouts Meet. Vše je postaveno na standardu Web RTC, takže bude jedno, který moderní prohlížeč používáte. K jedné konferenci se bude moci připojit až 30 lidí. Nebude dokonce potřeba uživatelských účtů, postačí pozvánka do kalendáře.

Google v tichosti spustil Meet by Hangouts, službu pro business videhovory

logo-app Hangouts Meet Google Inc. Zdarma ANDROID

Bude nový Hangouts pro všechny?

Zatím se nemusíte těšit nebo obávat, že by tyto novinky byly dostupné okamžitě. Hangouts Meet již někteří partneři používají a Hangouts Chat je bude dostupný pro první zájemce později. V podstatě se dá říci, že tyto novinky jdou pro uživatele G Suite. Není jasné, jestli všechny novinky budou postupně dostupné pro běžné uživatele.

Z těchto zpráv je zřejmé jedno – Google se nechystá skoncovat se službou Hangouts. Plánuje pořádné novinky zaměřené zprvu na firemní zákazníky.

Zdroje: theverge.com, blog.google

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Vojta Vilímec

9. 3. 2017, 22:03
Android aplikace

Souhlasím, Hangouts není mrtvá služba, jen ji to chce zlepšit. Třeba začleněním Alla a Dua a těchto firemních funkcí.

za mě je hngts ten nejlepší.. co bych ale odinstaloval je allo a duo..

Petr Štěpánek

9. 3. 2017, 20:44
Android aplikace

Já s ní skoncuji pravidelně okamžitě po instalaci nové Rom.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim