reklama

WhatsApp představuje vylepšenou funkci „Stav“, připomíná Snapchat

WhatsApp představuje vylepšenou funkci „Stav“, připomíná Snapchat
2017-02-24T13:39:13+01:00
• 24. 2. 2017
5

WhatsApp letos slaví 8. narozeniny a k narozeninám si vývojáři přichystali novinku v podobě vylepšení statusu, neboli stavu, který svým novým pojetím kopíruje vzhled blízký populární službě Snapchat. Nové funkce statusu se budou postupně uvolňovat mezi všechny uživatele napříč platformami Android, iOS a Windows Phone. Díky této funkci budeme mít možnost aktualizovat a vylepšit náš status o fotografie a videa a dát tak svým kontaktům najevo mnohem výstižnějším způsobem, co například děláme nebo co se kolem nás děje.

Vývojáři říkají, že sdílení našeho statusu je naprosto bezpečné a stejně jako ostatní komunikace v rámci WhatsApp i sdílení našeho stavu je zabezpečeno pomocí end-to-end šifrování. Na sdílené statusy bude možné soukromě odpovídat.

 

Samozřejmě se nabízí otázka, zdali si přidáním této nové funkce Facebook neotevírá dveře pro vkládání reklamy do aplikace. Ta prozatím byla reklamou neposkvrněna. Vzhledem k tomu, že se Facebook jako vlastník snaží vkládat reklamu prakticky do všech svých služeb, očekáváme, že bude reklama přítomna právě ve statusech. Obdobně se můžeme s reklamou setkat v Instagramu, kde je reklama součástí tzv. stories.

WhatsApp je v současné době s 1,2 miliardami uživatelů jednou z nejrozšířenějších komunikačních služeb. Denně je odesláno 60 miliard zpráv, 3,3 miliard fotografií, 760 milionů videí a 80 milionů GIF animací. Facebook se snaží stále dotahovat konkurenční Snapchat a přidávat do všech svých služeb podobné funkce. I tak je Snapchat stále velmi populární. Podaří se novými funkcemi oslovit ještě více uživatelů? To již brzy budeme mít možnost zjistit.

Aktualizaci můžeme očekávat každým dnem.


Zdroj: techcrunch.com

reklama
reklama

Jakub Sobotka

Působí v IT a svět IT a mobilních technologií byly vždy jeho vášní. Ve volném čase rád sportuje, čte, nebo se toulá přírodou. Ač uživatel Apple platformy, velmi dobře si rozumí i s Androidem.

Komentáře

Volfgang Albert

26. 2. 2017, 9:35
Android aplikace

Proč ne …??

Jeremy Nowak

24. 2. 2017, 16:43

Nechapu proc delaj z messengeru socialni sit.. kdyz to mam na psani, nepotrebuju koukat na statusy

SticklerStickleru

24. 2. 2017, 16:05

Achjo ;(

Vojta Vilímec

24. 2. 2017, 14:01
Android aplikace

Proboha už i Whatsapp? Nejdřív Snapchat, pak to okopíroval Instagram, pak i Facebook a teď ještě Whatsapp…

Erik Bezeréti

VIP 24. 2. 2017, 15:22
Android aplikace

Naprosto s vámi souhlasím, k čemu to je? Akorát to překáží a zakázat to nejde… Hrůza!

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim