reklama

Větší iPhony Plus stále více táhnou

Větší iPhony Plus stále více táhnou
2017-02-01T06:35:28+01:00
• 1. 2. 2017

Když byl před třemi lety představen velký iPhone 6 Plus s úhlopříčkou 5,5 palce, jednalo se o opravdu velký skok ze čtyřpalcového zařízení a mnoho uživatelů si tehdy nenašlo ve srovnání s 4,7palcovou variantou. Popularita tohoto největšího iPhonu však neustále roste a za poslední čtvrtletí minulého roku tvořil již téměř celou čtvrtinu prodejů všech iPhonů.

Zatímco ještě vloni bylo v posledním čtvrtletí prodáno pouze 15,5 milionu velkých iPhonů, letos to bylo již 24 milionů. Pokud bychom se zaměřili pouze na čínský trh, tak tam se dokonce prodalo již více iPhonu 7 Plus než menšího iPhonu 7. Letos tam sáhlo 52 procent uživatelů po velkém modelu, přičemž vloni to bylo 40 procent. Za větší popularitou iPhonu 7 Plus může nejenom jeho větší velikost, ale i větší odlišení od standardní velikosti. Nabízí oproti němu totiž duální fotoaparát a 3 GB operační paměti.

Apple oficiální finanční výsledky teprve ohlásí, z těch se však dozvíme pouze jedno celkové číslo počtu prodaných kusů dohromady. Tato data pocházejí od analytické společnosti Cowen & Co. Dále uvádějí, že celkově nebyl prodej za Q4 2016 tak uspokojivý a méně lidí je ochotno koupit nový model. Za to možná může absence změny designu a čekání na revoluční iPhone, která možná letos přijde.

TIP: Přečtěte si naši recenzi na iPhone 7 Plus

Zdroj: gsmarena.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Miroslav Růžička

Redaktor a moderátor na našem YouTube kanálu a nadšenec do moderních technologií, který na našem webu působí již od roku 2013. Mobilní telefony ho ale zajímají již od dětství.

Komentáře

Reklama

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat