reklama

Samsung kupuje společnost Harman za 8 miliard dolarů a otevírá si tak nové příležitosti

Samsung kupuje společnost Harman za 8 miliard dolarů a otevírá si tak nové příležitosti
2017-02-20T07:30:04+02:00
• 20. 2. 2017

Jihokorejský Samsung je již malý kousek od koupě americké společnosti Harman International. Ta působí převážně v oblasti automobilového průmyslu a dalších elektronických odvětví. Harman International navrhuje a vyvíjí produkty pro výrobce automobilů, spotřební elektroniky a dalších. Její doménou je mimo jiné také propojování audiovizuálních a automobilových systémů do navzájem komunikujících celků.

Jak již říká titulek článku, společnost Samsung hodlá v rámci této fúze zaplatit za Harman International rovných 8 miliard dolarů. Celá fúze však podléhá dohledu a schválení ze strany antimonopolních úřadů v USA, EU, Číně a Jižní Koreji. Obzvlášť EU a Čína by mohly mít s touto akvizicí problém, protože v těchto regionech se Harman produkty nejvíce prodávají a dle tvrzení některých pozorovatelů by se mohlo jednat o ovládnutí trhu.

Společnost Samsung Electronics by měla fúzi dokončit nejpozději ve třetím čtvrtletí tohoto roku po obdržení schvalovacího rozhodnutí ze strany příslušných antimonopolních orgánů. Každopádně značce by tato akvizice měla přinést další příležitosti v posílení postavení nejen na mobilním trhu díky novým technologickým možnostem. Možná se dočkáme i audiovizuálních mobilních systémů, které by mohly být v budoucnu součástí palubní výbavy automobilů.

Zdroj: phonearena.com

reklama
reklama

Jakub Sobotka

Působí v IT a svět IT a mobilních technologií byly vždy jeho vášní. Ve volném čase rád sportuje, čte, nebo se toulá přírodou. Ač uživatel Apple platformy, velmi dobře si rozumí i s Androidem.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim