reklama

MediaTek oficiálně oznámil Helio P25

MediaTek oficiálně oznámil Helio P25
2017-02-11T13:45:49+02:00
• 11. 2. 2017

Společnost MediaTek představila novou čipovou sadu s názvem Helio P25, která je určena především pro telefony zapadající do střední třídy. Zatímco sérii Helio X má čínský producent zaměřenou na nejvýkonnější zařízení, tak všechny procesory z řady P jdou cestou také nadstandardního výkonu, ale s menší zátěží pro baterii. První plnohodnotní zástupci se mohou objevit už v 1. čtvrtletí tohoto roku.

Čipset byl vyroben procesem FinFET a 16Nm výrobní technologií. Jeho součástí je 8 jader Cortex-A53 taktovaných až na frekvenci 2,5 GHz nebo grafický čip Mali-T880 MP2 běžící pod frekvencí 900 MHz. Ve výčtu nechybí podpora operační paměti RAM typu LPDDR4 o maximální velikosti 6 GB a samozřejmě sítě 4. generace bez neupřesněných pásem. Ve srovnání například s Helio P10 je o 25 % efektivnější při spotřebě energie.

Při jeho vývoji bylo myšleno na dvojí nastavení zadního fotoaparátu. Výrobci můžou nasadit buď jeden 24megapixelový senzor či rovnou dva 13megapixelové snímače. Právě procesor Helio P25 bude stěžejní novinkou v letošním roce, neboť nově vzniklé partnerství s jihokorejským Samsungem by mělo přinést navýšení dodávek o 11 % v celosvětovém měřítku oproti předchozímu roku.

Zdroj: mediatek.com

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá přes dlouhých 10 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim