reklama

Lenovo představilo Yoga Book A12

Lenovo představilo Yoga Book A12
2017-02-06T08:54:25+02:00
• 6. 2. 2017
1

Lenovo se pomalinku staví do pozice společnosti, která se nebojí riskovat a uvádí na trh netradiční zařízení. Poslední novinkou je Yoga Book, což je vlastně tablet a notebook v jednom. Od ostatních se liší použitou dotykovou klávesnicí, která se hodí i pro ruční psaní poznámek. Tuto novinku jsme již otestovali a údajně se chystá verze s Chrome OS.

Yoga Book A12

K původním dvěma modelům nyní přibývá další verze, která je výrazně levnější. Běžný Yoga Book s Androidem přijde na 499 dolarů a novější model Yoga Book A12 stojí pouze 299 dolarů. Pakliže by se verze A12 dostala do našich obchodů, mohla by být cena kolem 10 000 Kč, možná méně.

Snížení ceny se odrazilo na specifikacích, ale ne na velikosti. Původní modely mají úhlopříčku 10,1 palců, Yoga Book A12 nabízí 12,2 palců. Bohužel to je jediné kladnější zvýšení specifikací. Lenovo se rozhodlo pro použití HD zobrazovacího panelu místo Full HD.

O výkon se stará stejný procesor Atom x5-Z8550 od Intelu s taktovací frekvencí 2,4 GHz. K dispozici jsou 2 GB RAM a 32GB úložiště. Ve výbavě nechybí Dolby Atmos pro lepší zvuk. Lenovo Yoga Book A12 bude k dispozici jen s Androidem, konkrétně s verzí 6.0.1, přičemž je slíbená aktualizace na Android 7.0. Baterie by měla vystačit na 13 hodin používání.

V zahraničí bude tato novinka k dispozici od 8. února. Jestli zavítá do našich končin, zatím nevíme.

Zdroj: phonearena.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Ladislav Vondráček

VIP 6. 2. 2017, 10:57

Dotykové displeje vypadají náramně cool, ale osobně si myslím, že bez nějakého fyzického zvýraznění konkrétních kláves, nikdy nebudou tak pohodlné na používání, jako klávesnice klasické.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat