reklama

Kodak vstoupí na trh tabletů díky Archosu

Kodak vstoupí na trh tabletů díky Archosu
2017-02-17T22:54:37+02:00
• 18. 2. 2017

Svět mobilních technologií se mění velmi rychle. Objevují se noví hráči na trhu, přičemž ti staří končí nebo se snaží udržet na novém trhu. Smartphony zasadily velkou ránu společnostem, jejichž byznys byl postaven na běžných foťácích. Jednou takovou je například Kodak. Už v roce 2015 jsme se dočkali prvního smartphonu a v minulém roce byl uveden další.

Kodak si hledá nové cesty, jak se udržet v kurzu. Možná i proto došlo k nové dohodě se společností Archos, která bude vyrábět Kodak tablety. V podstatě se jedná o licenční dohodu, která dovolí Archosu vyrábět tablety pod označením Kodak. Samozřejmě zde nepůjde jen o značku, ale dá se očekávat vliv ze strany Kodaku.

Jedná se o celkem zvláštní krok, zejména nyní, kdy trh s tablety spíše upadá a veškerá pozornost se ubírá jinudy. Smartphony jsou stále v kurzu, ale nositelné příslušenství, VR, AR a IoT lákají zákazníky více.

Uvidíme, jestli se podaří prosadit na trhu s tablety. Sice se může zdát, že Archos není zrovna nejvhodnější společností, ale nesmíme opomenout, že právě Archos představil světu první tablet už v roce 2009 se systémem Android 1.5 Cupcake – Archos 7 Home Tablet.

Zdroj: gsmarena.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim