reklama

HTC se chce soustředit na dražší smartphony

HTC se chce soustředit na dražší smartphony
2017-02-17T23:42:49+02:00
• 18. 2. 2017
2

HTC patří mezi nejstarší výrobce smartphonů a v určité době patřilo také mezi velmi úspěšné. Nyní spíše vidíme postupný úpadek, který je z větší části způsoben cenovou politikou u smartphonů. Na druhou stranu se tomuto výrobci daří na poli virtuální reality.

Každým rokem se dozvídáme, jak HTC mění svou strategii a bude ztenčovat své portfólio na několik vybraných modelů. Většinou se ale nakonec dočkáme většího množství mobilů. Nyní zde máme další změnu, která jednoznačně ohlašuje, že HTC kompletně ustoupí z kategorie levnějších smartphonů.

Mělo by se jednat o kategorii od 150 do 200 dolarů, kde je velmi silná čínská konkurence. Prosazují se méně známé značky, které umí navnadit na daleko lepší poměr ceny a výkonu.

Chia-Lin Chang z HTC uvádí, že se soustředí na 6 až 7 smartphonů zapadajících do vyšší střední třídy a té nejvyšší. Změna strategie se nedotkne současných modelů, ale již nemusíme očekávat novinky v nižší střední kategorii.

Uvidíme, jestli se tyto plány setkají s úspěchem. Je těžké předvídat, jak si HTC povede v následujících letech. Pakliže nenastolí lepší poměry mezi cenou a výkonem, nebude to mít tento výrobce vůbec jednoduché.

Zdroj: phonearena.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Tak to už dělá dávno, ne?

Petr Štěpánek

19. 2. 2017, 10:13
Android aplikace

Bohužel. Dobré stroje totálně pohřbívají cenou.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim