reklama

BlackBerry žaluje Nokii za porušení patentových práv

BlackBerry žaluje Nokii za porušení patentových práv
2017-02-19T09:00:00+01:00
• 19. 2. 2017

Kanadská společnost BlackBerry žaluje finskou firmu Nokia za porušení patentových práv. BlackBerry tvrdí, že základnové stanice Flexi Multiradio, software Liquid Radio, síťové kontroléry a další používají patenty, které jsou ve vlastnictví kanadské ostružiny.

Nokia má neoprávněně používat celkem 11 patentů. Technologie, které údajně porušují patentové právo, jsou součástí LTE sítí amerických společností AT&T a T-Mobile. BlackBerry údajně neusiluje o zákaz používání těchto technologií, pouze si nárokuje finanční kompenzace za používání jejích patentů. Přesná výše škody, která společnosti vznikla, nebyla uvedena.

BlackBerry se snaží hledat nové způsoby, jak kompenzovat ztráty v oblasti výroby mobilních telefonů. Ty, jak je známo, v posledních letech příliš nezabodovaly a značka se tak hluboce propadla pod očekávané výsledky a příjmy. Jak tvrdí generální ředitel BlackBerry – John Chen, společnost se proto vydala směrem nakupování patentů a osvojování si oblasti bezdrátových technologií.

BlackBerry i přes žalobu neusiluje o zákaz těchto technologií, které jsou důležitou součástí mobilního komunikačního standardu 3GPP.

Zdroj: fonearena.com

reklama
reklama

Jakub Sobotka

Android geek, android root experimentátor, blogger, příležitostný bajker. Závislák na dobré kávě a dobrém vínku. Požitkář, snílek a srdcař ..... alespoň toto se o mě říká. Mám rád nové věci, impulsy. Mám rád změnu, protože ta znamená život.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim