Vector Watch definitivně končí, nyní patří konkurenčnímu Fitbitu

Vector Watch definitivně končí, nyní patří konkurenčnímu Fitbitu 2017-1-11

Fitbit opět hýbe trhem, neboť odkoupil svého dalšího konkurenta. Již minulý měsíc, stejnojmenný výrobce hodinek, získal konkurenční Pebble, což pochopitelně pobouřilo hned několik zákazníků. Naštěstí ale Pebble bude i nadále své modely podporovat aktualizacemi, aspoň částečně. Nicméně, nyní se Fitbit rozhodl odkoupit společnost sídlící ve Velké Británii, kterou je Vector Watch. Jedná se o velmi mladou firmu, neboť byla založena teprve v roce 2015.

Vector Watch je znám především díky skvěle vypadajícím hodinkám, mezi které například patří Vector Luna či Vector Meridian. Tyto modely nabízely monochromatický displej, konstrukci z nerezové oceli, impozantní výdrž baterie (až 30 dní na jedno nabití), a hlavně kompatibilitu se všemi operačními systémy – Android, Windows Phone či iOS. Dostupné byly hned v několika barvách a disponovaly voděodolností až do 50ti metrů.

Ve svém blogu společnost prohlásila, že její „hodinková“ divize bude i nadále fungovat, tak jako doposud – až na to, že se uživatelé nedočkají žádných softwarových aktualizací, tedy prozatím. Dobrou zprávou však je, že i nadále mají veškerá zařízení platnou záruku. Cena, kterou za kterou Fitbit odkoupil Vector Watch, nebyla dosud zveřejněna. Jedno je tedy jasné – dalších hodinek od Vectoru se již v budoucnu nedočkáme, aktuální tým se tak připojí k vývoji Fitbitu.

Zdeněk Koutský

Student informační technologie, velký milovník a zároveň kritik Applu.