TCL uvedlo Moveband BT a Life Home Monitoring Kit

TCL uvedlo Moveband BT a Life Home Monitoring Kit 2017-1-11

Svůj stánek měla na veletrhu CES v Las Vegas také společnost TCL, kde byl poprvé k vidění nový náramek nesoucí jméno Moveband BT a kompletní bezpečnostní řešení pro domácnost s názvem Life Home Monitoring Kit. Čínský výrobce evidentně nechce zůstat jen u chytrých telefonů a tabletů, takže do budoucna můžeme očekávat i chytrá zařízení pro domácnost nebo širší nabídku nositelných zařízení.

Náramek Moveband BT nemá sice žádný displej, ale po spárování přes Bluetooth 4.2 si v potřebné aplikaci prohlédnete nasbíraná data přes den nebo jde sledovat spánkovou aktivitu přes noc. Samozřejmostí jsou různá upozornění, počínaje příchozím hovorem až po příchozí email. Dále umí rozeznat spoustu gest, má zvýšenou odolnost IP67 a uživatel si může vybírat z několika barev řemínku. Mezi podporovaná zařízení patří se systémem Android 4.0 a vyšší nebo iOS 7 a vyšší.

Souprava Life Home Monitoring Kit obsahuje celkem 4 zařízení a přesně se jedná o kameru, detektor pohybu, okenní a dveřní senzor. Veškeré nastavení probíhá přes mobilní aplikaci (pro Android 4.0 a výše či iOS 8 a vyšší), kam případně lze mrknout na dění u vás doma. Výrobce chtěl hlavně vše sjednotit do jediné aplikace s přívětivým prostředím, předejít nutnosti odborné instalace a být silnou konkurenci po stránce konečné ceny. Nakonec obě novinky budou v prodeji od března za prozatím neznámou cenu.

Antonín Horňáček

Druhá ruka šéfredaktora a milovník mobilních technologií všeho druhu. Zajišťuje tvorbu obsahu a dodávku nových zařízení do redakce. Oblíbeným výrobcem je Apple, ale fandí Windows Phone, obdivuje BlackBerry a nezanevřel nad Androidem. Nyní spokojeně užívá Lenovo VibeShot.