reklama

Sharp investuje do výroby OLED dispejů

Sharp investuje do výroby OLED dispejů
2017-01-15T09:00:27+02:00
• 15. 1. 2017

Vítězství společnosti Samsung v dodávkách OLED displejů pro kalifornský Apple má dohru. Pravděpodobně na popud akcionářů bude Sharp opět investovat do výrobní linky na výrobu OLED panelů, aby u přespříštího iPhonu mohla uskutečnit dodávku. Japonský výrobce byl dodnes jedním z hlavních dodavatelů LCD displejů, a dokonce už od loňského září je známo, že investuje více než 568 milionu dolarů do výroby OLED displejů – nejspíš s křížkem po funuse.

Za investici ve výši 568 milionu dolarů do firmy Sakai Display Products, kde mimo jiné vlastní akcie ředitelé Sharpu a Foxconnu, má letos vzniknout linka pouze pro sériovou výrobu OLED displejů. Dalších 864 milionu dolarů investuje Sharp do výrobní linky v závodu Foxconnu, aby v roce 2019 bylo vše připraveno pro dodávku displejů. Zbývá doufat, že inženýři budou chtít předcházet prodloužení doby zahájení hromadné výroby a počítali s vyskytnutím možných problémů.

Co se týče samotné firmy Sakai Display Products, tak ta k 568 milionům dolarů přidala svých 488,9 milionu dolarů, aby zkušební linka mohla vůbec vzniknout. Tisková média v Číně ještě dodávají, že překvapivě Foxconn plánuje vydat prohlášení pro akcionáře na tchajwanské burze cenných papírů jako reakci na nepodložené spekulace, které se v poslední době množí.

Zdroj: appleinsider.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá více než 10 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat