reklama

Sharp investuje do výroby OLED dispejů

Sharp investuje do výroby OLED dispejů
2017-01-15T09:00:27+01:00
• 15. 1. 2017

Vítězství společnosti Samsung v dodávkách OLED displejů pro kalifornský Apple má dohru. Pravděpodobně na popud akcionářů bude Sharp opět investovat do výrobní linky na výrobu OLED panelů, aby u přespříštího iPhonu mohla uskutečnit dodávku. Japonský výrobce byl dodnes jedním z hlavních dodavatelů LCD displejů, a dokonce už od loňského září je známo, že investuje více než 568 milionu dolarů do výroby OLED displejů – nejspíš s křížkem po funuse.

Za investici ve výši 568 milionu dolarů do firmy Sakai Display Products, kde mimo jiné vlastní akcie ředitelé Sharpu a Foxconnu, má letos vzniknout linka pouze pro sériovou výrobu OLED displejů. Dalších 864 milionu dolarů investuje Sharp do výrobní linky v závodu Foxconnu, aby v roce 2019 bylo vše připraveno pro dodávku displejů. Zbývá doufat, že inženýři budou chtít předcházet prodloužení doby zahájení hromadné výroby a počítali s vyskytnutím možných problémů.

Co se týče samotné firmy Sakai Display Products, tak ta k 568 milionům dolarů přidala svých 488,9 milionu dolarů, aby zkušební linka mohla vůbec vzniknout. Tisková média v Číně ještě dodávají, že překvapivě Foxconn plánuje vydat prohlášení pro akcionáře na tchajwanské burze cenných papírů jako reakci na nepodložené spekulace, které se v poslední době množí.

Zdroj: appleinsider.com

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá přes dlouhých 9 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim