Příští čtvrtletí mají být představeny tři iPady

Příští čtvrtletí mají být představeny tři iPady 2017-1-9

Nových tabletů od Applu jsme se naposledy dočkali před rokem, a to pouze jednoho modelu Pro s úhlopříčkou 9,7 palce. Proto se již delší dobu spekuluje nad dalšími nástupci. Dle posledních informací od vcelku spolehlivého zdroje, a to analytika KGI mají být v následujícím čtvrtletí představeny tři nové iPady. Model mini mezi nimi ale nebude.

Konkrétně se máme dočkat tří modelů s úhlopříčky 12,9 palce, 10-10,5 palce a 9,7 palce. První zmíněný model bude jednoduše nástupce prvního velkého iPadu Pro, který měl taktéž úhlopříčku 12,9 palce. Druhý zmíněný model bude úplná novinka. Úhlopříčka se bude pohybovat kolem deseti palců a nabídne především téměř bezrámečkový design. Možná to tak bude první iOS zařízení bez home buttonu. Oba výše zmíněné modely nabídnou nejvýkonnější možné řešení v podobě procesoru Apple A10X.

Do třetice má Apple představit model s úhlopříčkou 9,7 palce. To má být levnější zástupce, který pravděpodobně nahradí v nabídce iPad Air 2 a tak je možné, že jeho jméno bude právě iPad Air 3. Procesorem zde má být Apple A9. Navzdory představením třech nových modelů analytici očekávají další pokles prodejů tabletů iPad. V roce 2017 očekávají 35 – 37 milionů prodaných kusů.

KategorieČlánkyiOS
Miroslav Růžička

Senior Editor Dotekománie, moderátor na našem YouTube kanálu a nadšenec do moderních technologií.

Jakub KolegarKomentář vložen skrze mobilní aplikaci

16. 1. 2017, 6:46:46
reply

nikdy jsem neměl Apple ale podle mně iPad bez home buttonu není iPad :D