reklama

O2 spouští VoLTE – avšak s omezenou dostupností

O2 spouští VoLTE – avšak s omezenou dostupností
2017-01-17T14:20:47+01:00
• 17. 1. 2017

V oblasti telefonních operátorů se nasazují jednotlivé technologie velmi pomalu. Ačkoliv je již nyní dostupnost LTE poměrně slušná, tak doplňkové služby jsou spíše okrajovou záležitostí. To se týká i technologie VoLTE, která dovoluje telefonovat i na LTE síti. To znamená, že mobilní telefon se nemusí přepínat na 2G nebo 3G. Posledních operátorem, který nenabízel tuto službu, bylo O2.

„V posledních měsících jsme se soustředili na pokrývání vysokorychlostním internetem 4G LTE, který je nyní dostupný pro 99 % populace, a na další zahušťování sítě. Věnujeme se také přípravám na 5G – jako první operátor jsme spustili v reálném prostředí síť 4,5 G s teoretickými rychlostmi až 1,2 Gb/s. Nyní spouštíme v naší síti další novinku – volání přes LTE,“ popisuje Marek Růžička, ředitel divize Operations v O2.

O2 spouští VoLTE

O2 tak dobíhá Vodafone a T-Mobile a zavádí volání přes LTE. Bohužel je novinka oznámena v tuto chvíli jen na dva smartphony – Samsung Galaxy S7 a S7 Edge. U nich bude VoLTE dostupné s aktualizací na Android 7.0 Nougat. Pakliže jste si je nepořídili přímo od 02, máte jednoduše smůlu, VoLTE nebudete mít aktivní. Operátor toho využívá a láká na zlevněné mobily.

Samsung GALAXY S7 je tak možné pořídit za 14 745 Kč, Samsung GALAXY S7 edge za 17 595 Kč.

Podpora u dalších zařízení se objeví během února a března, ale i zde platí, že se musí jednat o zařízení z distribuce operátora O2.

Zdroj: Tisková zpráva

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim