Linksys Velop – dostaňte WiFi všude, kam potřebujete

Linksys Velop – dostaňte WiFi všude, kam potřebujete 2017-1-12

V posledních několika týdnech jsou síťová WiFi zařízení čím dál více na vzestupu. Dokonce už i takový Google nedávno představil krabičku s jednoznačným označením WiFi. Teď se do hry pomalu zapojují velká jména z odvětví síťových technologií a společnost Linksys oficiálně představila vlastní systém domácího WiFi připojení pod názvem Velop. Pokud tedy bydlíte ve větším domě a nevěříte kvalitě zástrčkových zesilovačů, tak Linksys Velop je další z variant.

 

Udělejte si pořádnou chytrou domácnost

Největší balení obsahuje tři plnohodnotná zařízení, kde stačí jedno z nich připojit k internetu, zbylé krabičky rozmístíte různě po domě či zahradě a oni již mezi sebou zajistí přenos signálu ve třech pásmech. Při správném nastavení můžete pokrýt internetem až 500 metrů čtverečních. Veškerá konfigurace probíhá přes jednoduchou aplikaci do chytrých zařízení, takže navíc máte například možnost na dálku spustit rodičovskou kontrolu.

Mezi další funkce patří měření rychlosti připojení nebo integrace Amazon Alexa. Prodejní cena není v současné době vůbec příznivá pro běžného uživatele. Možná proto výrobce nyní ponížil ceny o mírnou slevu. Balíček se třemi routery vyjde na 499,99 dolarů (tj. cca 12 758 Kč), balení se 2 zařízeními stojí 349,99 dolarů (tj. cca 8 931 Kč) a jen 1 zařízení stojí samostatně 199,99 dolarů (tj. cca 5 103 Kč).

Antonín Horňáček

Od zrodu Dotekománie je stálým přispěvatelem. Tato věrná podpora trvá téměř 6 let a vzniklo necelých 2 500 článků v různé podobě. Oblíbeným výrobcem je Apple a hned v závěsu Blackberry, ale nyní spokojeně užívá Lenovo VibeShot, LG G Watch R a Lumii 635.

Petr HošekKomentář vložen skrze mobilní aplikaci

12. 1. 2017, 9:36:48
reply

Spadli z jahody naznak, už z nas opravdu dělají blbce, ať si to za ty peníze strčí někam.