reklama

iFixit ohlásil nejlépe opravitelné telefony roku 2016

iFixit ohlásil nejlépe opravitelné telefony roku 2016
2017-01-02T07:25:15+01:00
• 2. 1. 2017

Konec každého roku tradičně patří různým statistikám shrnujícím předchozích 12 měsíců a další takový souhrn přináší server iFixit, který rozebírá do posledního šroubku chytrá zařízení či příslušenství. Dnešní rekapitulace se zaměřuje na nejlépe a nejhůře opravitelné telefony za letošní rok. Konečné výsledky nejsou natolik překvapivé, když vezmeme v potaz jejich silné či slabé stránky.

Za rok 2016 se stal nejsnadněji opravitelným telefonem model G5 od společnosti LG s konečným skóre 8/10. Výhodou u něj je modulární konstrukce, uživatelsky vyměnitelná baterie nebo relativně jednoduchá výměna vnitřních částí. Zatímco LG G5 nesklidil na trhu moc úspěchu, tak populární Galaxy S7/Galaxy S7 Edge s hodnocení 3/10 vyplňuje velké množství lepidla, které částečně nahrazuje šroubky, aby bylo docíleno co nejtenčího profilu.

Nicméně druhé místo patří dvojici Google Pixel a Pixel XL, u nichž při složitém otevírání hrozí poškození displeje. V seznamu následují iPhone 7, 7 Plus, SE od Applu, kde výměna displeje nebo baterie je jednoduchá. Akorát vyžaduje větší množství rozdílných šroubováků. Závěrem zbývá zmínit již oficiálně zrušený Galaxy Note 7 se skóre 4/10. Tím dokonce převyšuje oblíbený Galaxy S7 a Galaxy S7 Edge.

Zdroj: ifixit.org

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá více než 10 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim