HTC představí novinky již tento týden

HTC představí novinky již tento týden 2017-3-9

Jestliže jste si mysleli, že společnost HTC přiveze nejžhavější mobilní novinky pro letošní rok do Las Vegas na tradiční veletrh CES, tak vás bohužel musíme vyvést v omyl. Ona si je totiž odhalí na vlastním písečku až po skončení, kdy bude chtít samostatně urvat co největší pozornost od celosvětových médií. Oficiální tisková konference ‚‚For U‘‘ proběhne již tento týden a celkem mohou přijít až 3 nové telefony.

Tchajvanský výrobce v prvé řadě asi přinese model U Play (tzv. Alpine) s 5,2palcovým displejem a bez 3,5mm jacku pro sluchátka. Následovat bude model U Ultra (tzv. Ocean Note) s 6palcovým displejem a blíže nespecifikovaným zakřivením nebo kvalitním fotoaparátem. Ovšem rovněž bez 3,5mm jacku. Třetí vlaštovkou se pravděpodobně stane model X10, o němž slýcháme z kuloáru nejdéle.

Nástupce již starší X9 má dostat jen několik nepatrných vylepšení, které jistě nepřesáhnou hranice střední třídy. Nejvíce se hovoří o 5,5palcovém displeji s HD rozlišením a osmijádrovém procesoru od MediaTeku. Čipová sada sice srazí výrobní náklady na minimum, což hraje výrobci při tvorbě konečné ceny do karet, ale poté se vedení nesmí divit z dalších propadů, protože zákazník raději zvolí zařízení s kvalitnějším procesorem od konkurence.

Aktualizováno 19:19

Těsně před oficiálním uvedením novinek se na internet dostávají fotografie neuvedeného smartphonu. Konkrétně by se mělo jednat o HTC Ocean Note, který má nad hlavním displejem jeden menší, jenž obsahuj zkratky. Zde se tedy HTC inspirovalo u LG.

Antonín Horňáček

Od zrodu Dotekománie je stálým přispěvatelem. Tato věrná podpora trvá téměř 6 let a vzniklo necelých 2 500 článků v různé podobě. Oblíbeným výrobcem je Apple a hned v závěsu Blackberry, ale nyní spokojeně užívá Lenovo VibeShot, LG G Watch R a Lumii 635.