reklama

Google vydá Android Wear 2.0 již v únoru aktualizace, spekulace

Google vydá Android Wear 2.0 již v únoru [aktualizace, spekulace]
2017-01-17T09:10:53+02:00
• 17. 1. 2017
4

Aktualizováno 17. 12.

Po několika odkladech se konečně dozvídáme konkrétnější datum uvedení Android Wear 2.0. V prosinci byla vydána poslední verze developer preview, přičemž jsme se dozvěděli, že že k představení dojde v první čtvrtletí tohoto roku. Nyní Evan Blass zveřejnil údajné datum oficiálního představení. Mělo by se tak stát již 9. února.

Samozřejmě si musíme počkat na stanovisko Googlu, jestli potvrdí tento datum. Je možné, že se také dočkáme i prvních hodinek od tohoto gigantu, u kterých měl částečnou kontrolu při vývoji a výrobě.

Potvrzeno – Google představí vlastní hodinky

Původní článek 15. 12.

Zatímco uvolnění systému Android Wear 2.0 bylo odloženo až na příští rok, Google pilně pracuje na vylepšeních v rámci Developer preview programu. Včera vypuštěná verze 4.0 přinesla lepší prvky zabezpečení, Google navíc vyslechl uživatele a vrátil možnost odstranění notifikace prostřednictvím gesta.

Nové API pro ověření

Protože Android Wear ve verzi 2.0 umožňuje, aby se aplikace nainstalovaly jen do hodinek, bylo potřeba vyřešit možnost snadného ověřování (například během přihlášení k aplikaci). Vývojáři proto představili nové API, které umožňuje snadné a rychlé přihlášení do aplikací v telefonu, a to jednoduchým klepnutím na displej hodinek. Níže uvedený GIF ukazuje, že se pravděpodobně bude jednat o oblíbenou funkci.

Android Wear 2.0 DP 4

Platby z hodinek, návrat swipe-to-dismiss

V nové testovací verzi se mimo jiné objevila i možnost pro in-app platby, které by byly uskutečňovány přímo skrze hodinky. Uživatel by následně musel potvrdit platbu čtyřmístným PIN kódem. I tady se jedná o příjemnou novinku, která rozhodně ulehčí například nákup různých placených ciferníků.

Kritické ohlasy uživatelů nakonec přiměly Google, aby byla možnost odstranění upozornění táhnutím prstu, tzv. swipe-to-dismiss, zpětně implementována. Tato funkce se dříve objevovala v Android Wear 1.0. Kompletní changelog si můžete přečíst na oficiálním blogu.

Nejnovější verze Android Wear je dostupná na tomto odkazu.

reklama
reklama

Marek Pospíšil

Student, jenž odmala tíhne k fotografii, autům a technologiím obecně. Minimalista a all black ninja. #iPhone7

Komentáře

Luboš Samec

18. 1. 2017, 17:22
Android aplikace

Máte někdo představu jak to je s aktualizací, jestli to záleží na výrobcích hodinek kdy ji pustí nebo jde přímo od Googlu?

Přemysl Vaculík

VIP 18. 1. 2017, 17:55

U hodinek to není zcela jisté, byť výrobci nemají takovou kontrolu nad systémem.

Jakub Kolegar

17. 1. 2017, 19:12
Android aplikace

Cena se asi neví že?

Přemysl Vaculík

VIP 17. 1. 2017, 19:16

Asi myslíte hodinky od Googlu. No, zatím nedošlo k představení, takže ne, tento detail se neví.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim