reklama

Vychází finální Android 7.0 Nougat pro OnePlus 3/3T

Vychází finální Android 7.0 Nougat pro OnePlus 3/3T
2016-12-31T16:17:59+02:00
• 31. 12. 2016
1

V listopadu bylo sděleno, že uživatelé OnePlus 3 a 3T se ještě do konce roku dočkají aktualizace na dlouho očekávaný Android 7.0 Nougat. Mezi tím vyšly tři veřejné beta verze, které si natěšení majitelé OnePlus 3 mohli vyzkoušet a zároveň pomoci s hlášením případných chyb. První beta vyšla dnes (31. 12.) ráno i pro OnePlus 3T, což mohlo mnohé zmást a působit dojmem, že se veřejného vydání již letos nedočkáme.

V Číně se ale až do pozdních večerních hodin tvrdě pracovalo na finalizaci. Nyní jsme se konečně dočkali veřejného vypuštění systému OxygenOS 4.0, který je postaven na Androidu 7.0 Nougat a do systému přináší několik výrazných i praktických změn. Jako první se aktualizace dočkají majitelé modelu 3T, aktualizace pro OnePlus 3 byla vypuštěna později. Verze je však pro oba modely stejná a počínaje touto aktualizací budou obě zařízení aktualizována zároveň, jak bylo dříve sděleno.

Mezi novinky samotného systému patří vylepšené notifikace, notifikační lišta a rychlé přepínače. Dále možnost běhu dvou aplikací v režimu multi-window či přepracované nastavení. V OxygenOS se příliš změn nekonalo a důraz byl kladen na celkové odladění UX a UI. K několika změnám došlo na obrazovce Shelf, změnily se barvy motivu systému a výchozí DPI bylo změněno na 420, což mimo jiné zapříčinilo změnu mřížky hlavní obrazovky z 4×4 na 5×5 ikon.

Veřejná verze je s posledními beta verzemi pro oba modely téměř identická. Rozdílná je ovšem jejich budoucnost. Zatímco veřejná OTA verze zůstane na dlouhou dobu poslední aktualizací, beta verze budou aktualizovány častěji a budou do nich postupem času přibývat i nové funkce. Je tedy jen na uživateli, pro jakou cestu se rozhodne. Aktualizace by měla být všem dostupná během následujících několika hodin.

reklama
reklama

David Pilař

Student IT, softwarový tester a nadšenec do technologií všeho druhu. Ve volném čase poslouchá hudbu, fotí telefonem a rád se projede na kole.

Komentáře

Michael Holeksa

31. 12. 2016, 21:47
Android aplikace

přes německé VPN je již dostupná aktualizace

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim