reklama

Vychází finální Android 7.0 Nougat pro OnePlus 3/3T

Vychází finální Android 7.0 Nougat pro OnePlus 3/3T
2016-12-31T16:17:59+02:00
• 31. 12. 2016
1

V listopadu bylo sděleno, že uživatelé OnePlus 3 a 3T se ještě do konce roku dočkají aktualizace na dlouho očekávaný Android 7.0 Nougat. Mezi tím vyšly tři veřejné beta verze, které si natěšení majitelé OnePlus 3 mohli vyzkoušet a zároveň pomoci s hlášením případných chyb. První beta vyšla dnes (31. 12.) ráno i pro OnePlus 3T, což mohlo mnohé zmást a působit dojmem, že se veřejného vydání již letos nedočkáme.

V Číně se ale až do pozdních večerních hodin tvrdě pracovalo na finalizaci. Nyní jsme se konečně dočkali veřejného vypuštění systému OxygenOS 4.0, který je postaven na Androidu 7.0 Nougat a do systému přináší několik výrazných i praktických změn. Jako první se aktualizace dočkají majitelé modelu 3T, aktualizace pro OnePlus 3 byla vypuštěna později. Verze je však pro oba modely stejná a počínaje touto aktualizací budou obě zařízení aktualizována zároveň, jak bylo dříve sděleno.

Mezi novinky samotného systému patří vylepšené notifikace, notifikační lišta a rychlé přepínače. Dále možnost běhu dvou aplikací v režimu multi-window či přepracované nastavení. V OxygenOS se příliš změn nekonalo a důraz byl kladen na celkové odladění UX a UI. K několika změnám došlo na obrazovce Shelf, změnily se barvy motivu systému a výchozí DPI bylo změněno na 420, což mimo jiné zapříčinilo změnu mřížky hlavní obrazovky z 4×4 na 5×5 ikon.

Veřejná verze je s posledními beta verzemi pro oba modely téměř identická. Rozdílná je ovšem jejich budoucnost. Zatímco veřejná OTA verze zůstane na dlouhou dobu poslední aktualizací, beta verze budou aktualizovány častěji a budou do nich postupem času přibývat i nové funkce. Je tedy jen na uživateli, pro jakou cestu se rozhodne. Aktualizace by měla být všem dostupná během následujících několika hodin.

reklama
reklama

David Pilař

Student IT, nadšenec do technologií všeho druhu a milovník mobilního focení. Rád se podílí na beta testování a překladu softwaru.

Komentáře

Michael Holeksa

31. 12. 2016, 21:47
Android aplikace

přes německé VPN je již dostupná aktualizace

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim