reklama

Rok 2016 ve vyhledávání na Google

Rok 2016 ve vyhledávání na Google
2016-12-14T14:22:11+01:00
• 14. 12. 2016

Google představil žebříček nejhledanějších výrazů za rok 2016. Ty nejvýraznější momenty vložil do dvou minutového videa s podtitulem “Love is out there”.

yearinsearch

Dost odlišné zájmy Čechů a Slováků oproti zbytku světa

Češi a Slováci se během roku 2016 zaměřili na vyhledávání pojmů, které souvisí s dostáním se na jiné webové stránky. Běžný postup české a slovenské populace na internetu vypadá asi následovně: jako domovská stránka se mi otevře Seznam, do jehož vyhledávače zadám Google a po kliknutí na první odkaz do Google napíši název dalšího webu na který se chci dostat. V českém a slovenském případě to byl na prvním místě Facebook a za ním následovalo YouTube.

Další kategorizace ukazuje, o které věci či osobnosti byl nejvíce zájem. Mezi osobnostmi v českém prostředí vyhrál mladý talent Jan Cina, v kategorii skokan roku celkem nepřekvapivě vyhrálo MS v hokeji 2016. V žebříčku nejhledanějších zahraničních osobností najdeme dotazy na osoby zesnulé v letošním roce. Na prvním místě se umístil David Bowie a za ním následoval představitel Severuse Snapea, Alan Rickman. U nejhledanějších filmů zabodoval Deadpool.

Kupodivu zajímavé výsledky zaznamenaly speciální dotazy typu “co je” a “kde je”. Nejvíce vyhledávaní byly dotazy “Co je vaping?” a “Kde je můj telefon”.

hledanitel

Ve světě se lidé, místo hledání sociálních sítí, zaměřili spíše na hledání jmen. Celkově vyhráli Pokémon Go, za ním se umístil iPhone 7 a jako třetí skončil Donald Trump. Kromě všeobecného vyhledávání je možné prohlédnout si i další kategorie, jako je hudba, film, sport či další.

Zdroje: googlepresscz.blogspot.cz, google.cz

reklama
reklama

Karel Čapka

Absolvent mediálních studií a žurnalistiky. Zajímám se o moderní technologie, sociální sítě a mám rád focení. Vždy si najdu chvilku na čtení a baví mě učit se novým věcem. Zajímají mě moderní dějiny, politika, geografie, Formule 1 a vlastně ode všeho něco.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim