reklama

Google koupil startup Cronologics, chce pokračovat v rozvoji chytrých hodinek

Google koupil startup Cronologics, chce pokračovat v rozvoji chytrých hodinek
2016-12-14T09:42:01+02:00
• 14. 12. 2016

Google nedávno zakoupil a pojmul startupový projekt s názvem Cronologics, který stojí za vývojem systémů pro chytré hodinky. Firma vznikla v roce 2014 a v prosinci 2016 byla zakoupena Googlem.

android_wear_watches-930x465

Spolupráce na vývoji softwaru

„Vstoupili jsme do Google, abychom pomohli rozšířit portfolio hodinek se systémem Android Wear. Velice se těšíme na spolupráci s našimi novými kolegy na tvorbě systému Android Wear 2.0, abychom mohli posouvat hranice možného u nositelné elektroniky.“

Společnost Google totiž zaznamenala problémy s vypuštěním Androidu Wear 2.0 a datum se posunulo na rok 2017. Kdy přesně to bude, není však známo. Zatím je však dostupná již čtvrtá developer preview verze.

Cronologics letos na jaře sbírala peníze na serveru Indegogo na tvorbu jejich hodinek CoWatch, které mají proprietární systém a kromě běžných funkcí, jako je měření kroků, tepu, kalendář, notifikace a další, tak mají v sobě zabudovaného hlasového asistenta Alexa, za jehož vývojem stojí firma Amazon. Zda budou za vývojem pokračovat i po akvizicí Googlem, není zřejmé.

Zdroje: venturebeat.com, news.softpedia.com

reklama
reklama

Karel Čapka

Absolvent mediálních studií a žurnalistiky. Zajímám se o moderní technologie, sociální sítě a mám rád focení. Vždy si najdu chvilku na čtení a baví mě učit se novým věcem. Zajímají mě moderní dějiny, politika, geografie, Formule 1 a vlastně ode všeho něco.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim