Domů » Články »
V květnu tohoto roku Google představil novou klávesnici Gboard pro systém iOS. Museli jsme se ptát, proč není podobná novinka i pro jeho vlastní systém Android. Nějaká rozumná odpověď nezazněla. Nyní se ale naštěstí Gboard dostává i na systém Android.
Konkrétně Gboard nahrazuje původní klávesnici od Googlu. Pakliže píšete s Google Klávesnicí, máte verzi 5.2, Gboard ji nahradí, přičemž nese označení 6.0. V základu se jedná o tu samou aplikaci, ale má k dispozici speciální G tlačítko, které slouží jako vyhledávání. Zobrazené výsledky lze následně sdílet například do chatu.
To není vše. Gboard má v sobě zabudované animované obrázky GIF s živými náhledy, tudíž můžete například v Hangouts rovnou sdílet obrázek, který lépe vystihuje to, co se právě děje nebo jak se cítíte.
APK ke stažení – instalujete na vlastní riziko
Domů » Články »
Ju Rgen
13. 12. 2016, 11:25Nevíte jak nastavit více jazyků? Xperia klávesnice umí více jazyků zároveň sama rozpozná jakým jazykem píšete a podle toho zvolí slova aniž bych musel jazyky přepínat pomocí mezerníku. Chybí také možnost přidat řádek čísel? Nebo je tato funkce někde v nastavení? Nenašel jsem jí .. Dík :-)
martin_9
Klávesnice Google je fajn už dnes.
Jediné, co mi vadí je, že pri přechodu na jiný telefon či továrního nastavení přijdu o naučená slova.
Záloha jim jednoduše nefunguje.
Karel Čapka
To je snad blbý vtip, ne? :o
Libor Foltýnek
13. 12. 2016, 5:41Jestli tušíte, jak to spravit, poraďte. Mně nefunguje ani záloha Heliem, a to je důvod, proč začínám přemýšlet o změně klávesnice :(
EDIT: Tak je to tím, že u účtů GSuite není synchronizace podporována. A já netuším, jak nainstalovat tu klávesnici pod obyč. účtem a vlastně ani netuším, proč bych to dělal. Proč mám jakožto platící zákazník horší support, než ti, co se vezou zdarma?:(
Tomas Keller
12. 12. 2016, 19:19Celkem užitečné, ale vadí mi tam ta položka GIF, ta je celkem zbytečná. Jde použit totiž asi jen v Hangout, že?
Vojtěch Navrátil
12. 12. 2016, 18:31x64 :( tak další čekání.
Přemysl Vaculík
už je 32bit