reklama

Bose sluchátka, která nepotlačují, ale naopak zesilují okolní zvuky

Bose sluchátka, která nepotlačují, ale naopak zesilují okolní zvuky
2016-12-22T08:34:51+02:00
• 22. 12. 2016

Společnost Bose předtavila nový revoluční typ sluchátek, která vám pomohou slyšet lépe okolní zvuky. Jedná se o propracovanější naslouchátka, která ovládáte pomocí smartphonu.

Sluchátka naruby

Běžná sluchátka pomáhajĂ­ uĹľivateli potlaÄŤovat okolnĂ­ zvuky, aby hudba ze sluchátek samotnĂ˝ch byla lĂ©pe slyšitelná. DĂ­ky Bose sluchátkĹŻm se mĹŻĹľete zaměřit na konkrĂ©tnĂ­ zvuk, kterĂ˝ chcete slyšet lĂ©pe. Například si mĹŻĹľete vybrat, Ĺľe hlas osoby, se kterou mluvĂ­te, bude lĂ©pe slyšitelnĂ˝. Nebo tĂ­m mĹŻĹľete odposlouchávat osoby v blĂ­zkosti. SluchátkĹŻm se neříká tradiÄŤnÄ› headphones, ale „hearphones„, volnÄ› pĹ™eloĹľeno jako naslouchátka.

Kromě specifického zvuku nebo mluveného slova je možné zaměřit se na zvuk z televize, možnosti jsou jen na uživatelích, kteří si přes aplikaci zvolí to, co chtějí lépe slyšet. Primárně je to však cíleno na zlepšení konverzace.

Sluchátka budou dostupná ke koupi v bĹ™eznu následujĂ­cĂ­ho roku a cenovÄ› se vyšplhajĂ­ aĹľ na 299 USD, ÄŤili necelĂ˝ch osm tisĂ­c korun ÄŤeskĂ˝ch. U mĂ­stnĂ­ch pĹ™eprodejcĹŻ bude cena kaĹľdopádnÄ› vyšší. BohuĹľel aplikace na ovládánĂ­ „naslouchátek“ je zatĂ­m pouze pro iOS, avšak věřím, Ĺľe bude i pro další operaÄŤnĂ­ systĂ©my.

Zdroj: engadget.com

reklama
reklama

Karel ÄŚapka

Absolvent mediálních studií a žurnalistiky. Zajímám se o moderní technologie, sociální sítě a mám rád focení. Vždy si najdu chvilku na čtení a baví mě učit se novým věcem. Zajímají mě moderní dějiny, politika, geografie, Formule 1 a vlastně ode všeho něco.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

TmavĂ˝ reĹľim