reklama

Bose sluchátka, která nepotlačují, ale naopak zesilují okolní zvuky

Bose sluchátka, která nepotlačují, ale naopak zesilují okolní zvuky
2016-12-22T08:34:51+02:00
• 22. 12. 2016

Společnost Bose předtavila nový revoluční typ sluchátek, která vám pomohou slyšet lépe okolní zvuky. Jedná se o propracovanější naslouchátka, která ovládáte pomocí smartphonu.

Sluchátka naruby

Běžná sluchátka pomáhají uživateli potlačovat okolní zvuky, aby hudba ze sluchátek samotných byla lépe slyšitelná. Díky Bose sluchátkům se můžete zaměřit na konkrétní zvuk, který chcete slyšet lépe. Například si můžete vybrat, že hlas osoby, se kterou mluvíte, bude lépe slyšitelný. Nebo tím můžete odposlouchávat osoby v blízkosti. Sluchátkům se neříká tradičně headphones, ale „hearphones„, volně přeloženo jako naslouchátka.

Kromě specifického zvuku nebo mluveného slova je možné zaměřit se na zvuk z televize, možnosti jsou jen na uživatelích, kteří si přes aplikaci zvolí to, co chtějí lépe slyšet. Primárně je to však cíleno na zlepšení konverzace.

Sluchátka budou dostupná ke koupi v březnu následujícího roku a cenově se vyšplhají až na 299 USD, čili necelých osm tisíc korun českých. U místních přeprodejců bude cena každopádně vyšší. Bohužel aplikace na ovládání „naslouchátek“ je zatím pouze pro iOS, avšak věřím, že bude i pro další operační systémy.

Zdroj: engadget.com

reklama
reklama

Karel Čapka

Třiadvacetiletý absolvent žurnalistiky na Filozofické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci. Zajímá se o moderní technologie, sociální sítě a má rád focení. Vždy si najde chvilku na čtení a baví ho učit se novým věcem. Zajímají jej dějiny, politika, geografie, Formule 1 a vlastně ode všeho něco.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim