reklama

Bluetooth 5.0 bude mít vyšší rychlost a lepší dosah

Bluetooth 5.0 bude mít vyšší rychlost a lepší dosah
2016-12-17T09:25:20+02:00
• 13. 12. 2016

Už od června tohoto roku známe některé informace kolem nového Bluetooth ve verzi 5.0 a až dnes Bluetooth Special Interest Group (SIG) vydala kompletní specifikace. Zcela nová generace přináší například větší rychlost při bezdrátovém přenosu dat nebo širší rozsah poskytovaných služeb. Mimo jiné ve srovnání s poslední verzí 4.2 dojde ke zvýšení dosahu až o neuvěřitelných 400 %, což uživatelé budou muset znatelně pocítit.

bluetooth-5

Díky aktualizovaným standardům nedojde jen na zvýšení rychlosti. Vhod přijde i vylepšená bezpečnostní stránka či celková stabilita. Bluetooth SIG při vývoji nezapomněl zlepšit komunikaci s tzv. wearables, chytrými zařízeními v domácnosti/podnicích nebo se sběrači dat. Navíc do budoucna mají vzniknout nové funkce pro zařízení typu IoT (internet věcí). První produkty s Bluetooth 5.0 lze v konečném prodeji očekávat někdy v rozmezí dvou až šesti měsíců.

V přesných číslech stoupne rychlost dvojnásobně, dosah čtyřnásobně a schopnost vysílat zpětné zprávy osminásobně. Podle provedené analýzy, dva ze tří spotřebitelů již teď dávají přednost zařízení do domácnosti, které jsou vybaveny technologií Bluetooth. Nakonec na základě výpočtů se v roce 2020 očekává 13,9 milionu zařízení v provozu obsahující tento „modrý zub“.

Zdroj: bluetooth.com

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá více než 10 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim