reklama

CyanogenMod se možná přejmenuje

CyanogenMod se možná přejmenuje
2016-12-13T07:32:09+01:00
• 13. 12. 2016
3

Nedávno došlo k celkem významnému posunu ve společnosti Cyanogen Inc., když spoluzakladatel Steve Kondik odešel. Stalo se tak na základě personálních změn a rozkolů v samotné společnosti. Nyní je nutné sledovat, co se bude dít a jaký osud postihne CyanogenMod jako takový. Jedna ze změn se možná právě nyní připravuje.

screenshot-26

Konkrétně se v kuloárech zmiňuje přejmenování CyanogenMod na nějaký nový název, jelikož zde mohou být problémy s duševním vlastnictvím. Proslýchá se, že se tomuto systému přezdívá LAOS, což má být celým názvem Lineage Android Operating System. Oficiální název by mohl být LineageOS nebo Lineage Android Distribution, zkráceně LAD.

Je docela možné, že se jedná o interní pojmenování a nemusí se nakonec vůbec objevit jako oficiální název, ale nedivili bychom se, kdyby k něčemu podobnému došlo. Systém Cyanogen OS má nejistou budoucnost, jelikož Cyanogen Inc. má nejen finanční problémy a CyanogenMod by se potřeboval oprostit od nedávných událostí.

Zdroj: androidpolice.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Ján Valkovič

VIP 13. 12. 2016, 12:33

Chyba odkaz na repo na githube https://github.com/LineageOS
A myslim si, ze ide o fork, nie o premenovanie. Cosi ako OpenOffice.org a LibreOffice.

No som zvedavý. CyanogenMod mám rád a používam ho od Androidu 2.3. Snáď to teda nepokazia a budú robiť naďalej kvalitnú ROM.

Karel Čapka

VIP 13. 12. 2016, 8:23
Android aplikace

To by si moc nepomohli :D

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim