reklama

iPhone 8 – skleněná záda a bezdrátové nabíjení? aktualizováno

iPhone 8 – skleněná záda a bezdrátové nabíjení? [aktualizováno]
2016-11-02T07:20:51+01:00
• 2. 11. 2016

Aktualizováno 2. 11.

Již kolují po internetu některé spekulace kolem nadcházejících iPhonů. Většinou se zmiňuje OLED technologie pro displeje, nová velikost nebo skleněná záda. Nyní zde máme další náznak, proč by Apple mohl upustit od celokovového provedení. Foxconn v současnosti testuje a vyrábí omezené množství bezdrátového nabíjení pro iPhony, aspoň toto zmiňuje zdroj obeznámený s celou situací.

Zatím není jasné, jestli se tato novinka dostane hned do dalších modelů. Bude hodně záležet, jak dopadnou testy a jestli budou uspokojivé pro samotný Apple. Ten již koketuje s touto technologií, ale jak je známo, ne všechny své nápady implementuje do zařízení.

Původní článek 27. 10.

Letos byl sice představen iPhone 7, i tak se příští rok očekává model s číslovkou osm. Důvod tohoto skoku je především kvůli desetiletému výročí od představení prvního iPhonu. Internetem tak kolují již delší dobu první spekulace právě ohledně tohoto jubilejního modelu. A dle posledních informací přijde ve skleněném provedení a v nové velikosti.

iphone-8-touch-id-fb

Konkrétně Nikkei zmiňuje, že má dojít k použití skla na zádech, podobně jako u modelu iPhone 4 a 4s. Toto rozhodnutí může vycházet i ze zvýšeného zájmu o lesklou variantu Jet Black, která sklo může připomínat. Sklo se však může pyšnit vyšší odolností proti poškrábání, což je velký problém u Jet Black verze iPhonu 7. Dále má údajně přijít 5,0palcová velikost iPhonu 8, přičemž mají zůstat v nabídce velikosti 4,7 a 5,5 palce.

Je však důležité brát tyto informace s rezervou, především ty týkající se velikosti. Dříve jsme totiž z jiných zdrojů slyšeli o použití úhlopříčky 5,8 palce u Plus modelu. Na použitém materiálu – skle – se však zatím shoduje většina spekulací a náznaků. Představení evolučního iPhonu 8 je ale zatím daleko, pravděpodobně se ho dočkáme až v září příštího roku.

Zdroje: 9to5mac.com, 9to5mac.com

reklama
reklama

Miroslav Růžička

Redaktor a moderátor na našem YouTube kanálu a nadšenec do moderních technologií, který na našem webu působí již od roku 2013. Mobilní telefony ho ale zajímají již od dětství.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim